Zamrazí vás! VIDEO Muž letel vzduchom po tom, čo ho na priechode v Banskej Bystrici zrazila dievčina | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Zamrazí vás! VIDEO Muž letel vzduchom po tom, čo ho na priechode v Banskej Bystrici zrazila dievčina

Smrteľná zrážka v Banskej Bystrici.
Smrteľná zrážka v Banskej Bystrici.
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj
18.10.2019 15:20

BANSKÁ BYSTRICA – Starček prechádzal cez priechod pre chodcov, keď do neho vrazila mladá vodička. Chodec po náraze auta letel vzduchom. Jeho zranenia boli vážne. V nemocnici im podľahol. Celú tragédiu zachytila kamera. Video z nej zverejnili policajti na svojej sociálnej sieti. Chcú, aby slúžilo ako odstrašujúci príklad pre nezodpovedných šoférov.


Smrteľná nehoda sa stala v blízkosti zastávky pravidelnej mestskej dopravy v Banskej Bystrici. Devätnásťročná vodička z Rimavskej Soboty viedla osobné vozidlo po ulici Trieda Hradca Králové, kde vošiel na riadne vyznačený a červenou farbou reflexne zvýraznený priechod pre chodcov 73-ročný muž.

Vodička zrazila chodca pravou prednou stranou vozidla. Starček utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho urýchlený prevoz do nemocnice. Tam, žiaľ, následkom zranení podľahol. „Nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ dodala polícia.

Upozornenie: VIDEO nie je vhodné pre citlivé povahy!

Podľa mužov zákona je smutné, že k tejto nehode došlo v deň, keď prebiehala na celom Slovensku preventívno-bezpečnostná akcia "Svetový deň bielej palice", zameraná práve na ochranu chodcov. „O tejto akcii boli vodiči informovaní prostredníctvom médií, aj policajtov priamo na cestách. Napriek tomu došlo k tejto zbytočnej tragédii,“ uviedli policajti.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: Polícia SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články