FOTO NAKA chytila pestovateľa marihuany z Bučian: Za TENTO arzenál mu hrozí 15 rokov väzenia | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

FOTO NAKA chytila pestovateľa marihuany z Bučian: Za TENTO arzenál mu hrozí 15 rokov väzenia

Pestovateľovi marihuany z Bučian dali stopku
Pestovateľovi marihuany z Bučian dali stopku
Zdroj: KR PZ v Trnave
15.10.2019 18:25

BUČANY - Minimálne 1480 bežných dávok drogy by sa dalo vyrobiť z marihuany, ktorú polícia v spolupráci s Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) zaistila 30-ročnému pestovateľovi z Bučian pri Trnave.


Muž je obvinený z obzvlášť závažného drogového zločinu a podľa vyjadrenia krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Martiny Kredatusovej za skutok spáchaný závažnejším spôsobom konania a vo väčšom rozsahu mu môže byť uložený trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Pestovateľovi marihuany z Bučian
Zdroj: KR PZ v Trnave

Počas domovej prehliadky polícia zaistila zelené rastliny, sušené celé rastliny a samotné sušené šišky konopy, pričom expertíze zatiaľ podrobila len časť zaisteného materiálu. Našlo sa aj vrecko s obsahom kokaínu na tri dávky.

Pestovateľovi marihuany z Bučian
Zdroj: KR PZ v Trnave

"Podozrivý si zakúpil semiačka konopy z českého internetového portálu. Rastliny pestoval v skleníku a následne ich sušil doma v kotolni. Neoprávnene zadovažoval a prechovával konopu najmenej po dobu troch rokov. Tohtoročnú úrodu už zožať nestihol, rastliny zaistila polícia," uviedla hovorkyňa.

Pestovateľovi marihuany z Bučian
Zdroj: KR PZ v Trnave


Galéria

Pestovateľovi marihuany z Bučian Pestovateľovi marihuany z Bučian Pestovateľovi marihuany z Bučian Pestovateľovi marihuany z Bučian

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články