°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Kriminalisti majú plné ruky práce: Ďalšie podozrenia z neoprávneného odpočítavania DPH

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
27.09.2019 13:50

BRATISLAVA - Predbežná škoda vo výške takmer 2 milióny eur, podozrenie z neoprávneného odpočítavania DPH a zaistenie viacerých účtovných dokladov. To je výsledok zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy vo viacerých bratislavských firmách.


Podľa doterajších zistení ide o organizovanú skupinu spoločností, pričom niektoré z nich sú medzi sebou personálne a majetkovo prepojené. Figuruje v nich aj jeden španielsky občan. Firmy sú podozrivé z neoprávneného odpočítavania DPH z faktúr za dodávky reklamných služieb v rokoch 2015 a 2016.

Ako informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, faktúry vystavovala spoločnosť, ktorá nemala žiadnych zamestnancov a žiaden majetok, vykazovala však vysoké obraty a dlhodobo nízku daňovú povinnosť, rovnako ako záporný hospodársky výsledok. Na začiatku roku 2017 spoločnosť zanikla formou dobrovoľného výmazu.

Predpokladaná škoda takmer dva milióny

Kriminalisti zaistili účtovné doklady tejto spoločnosti u jej koncových odberateľov tak, aby ich nebolo možné nijako pozmeniť či zničiť. Jej dodávateľmi boli firmy, ktoré taktiež vykazovali vysoké obraty a dlhodobo nízku daňovú povinnosť, navyše nepodávali daňové priznania. Niektoré zo spoločností zanikli z dôvodu ukončenia činnosti formou ex offo výmazu.

Kriminalisti majú plné ruky
Zdroj: Getty Images

Predpokladanú škodu na dani z pridanej hodnoty a na dani z príjmov právnickej osoby vyčíslili príslušníci finančnej správy z KÚFS na sumu 1 960 000 eur. V prípade prebiehajú ďalšie procesné úkony.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články