Tragická dopravná nehoda na diaľnici pri Spišskom Štvrtku: Vyhasol jeden ľudský život | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Tragická dopravná nehoda na diaľnici pri Spišskom Štvrtku: Vyhasol jeden ľudský život

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.09.2019 17:30

SPIŠSKÝ ŠTVRTOK – Po nedeľňajšej zrážke dvoch osobných áut na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku v okrese Levoča prišiel o život 49-ročný muž, ďalší účastníci utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Informovala o tom hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe (VZZS ATE) Zuzana Hopjaková. V autách bolo dokopy deväť ľudí, z toho dve deti.


Ako spresnila, autá skončili mimo vozovky a vrtuľník pristál v poli blízko nehody. Leteckí záchranári si po svojom príchode vzali do starostlivosti najťažšie zraneného, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. „Po neodkladnom zdravotnom ošetrení bol pacient preložený na palubu vrtuľníka a smeroval do popradskej nemocnice. Počas leteckého transportu sa jeho stav natoľko zhoršil, že lekárka musela začať okamžitú kardiopulmonálnu resuscitáciu,“ uviedla Hopjaková s tým, že jeho základné životné funkcie sa nepodarilo obnoviť a svojim zraneniam po pristátí podľahol.

„Ostatní zranení účastníci dopravnej nehody ostali v starostlivosti pozemných záchranárov,“ dodala. Po nehode zasahovali aj dve posádky záchranárov skupiny Falck, ktoré na mieste evidovali tri osoby s ťažkými zraneniami a jednu so stredne ťažkými poraneniami. „Ostatní piati účastníci - vrátane detí, boli bez viditeľných vonkajších poranení,“ informovala hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články