Počet nehôd v Trnavskom kraji počas prázdnin klesol: Rovnako aj nehody pod vplyvom alkoholu | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Počet nehôd v Trnavskom kraji počas prázdnin klesol: Rovnako aj nehody pod vplyvom alkoholu

Dopravná nehoda kamióna na R1.
Dopravná nehoda kamióna na R1.
Zdroj: FB/Prezídium HaZZ
19.09.2019 17:15

TRNAVA - Polícia zaznamenala počas dvoch prázdninových mesiacov v Trnavskom kraji 224 dopravných nehôd, čo je o 11 menej ako v minulom roku. Domov k svojim blízkym sa nevrátilo päť ľudí, čo je o dvoch viac ako vlani. Ťažké zranenia pri týchto nehodách utrpelo 17 osôb, ľahko sa zranilo 94 ľudí. Informovala o tom trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.


„Polícia pozitívne hodnotí pokles počtu dopravných nehôd so zisteným alkoholom u vodičov. Z celkového počtu bolo požitie alkoholu zistené v 26 prípadoch, čo je o deväť menej v porovnaní s minuloročným letom,“ doplnila Kredatusová.

Najviac dopravných nehôd podľa policajných štatistík zavinili vodiči motorových vozidiel, jedenásť nehôd zavinili cyklisti, z toho tri deti, a štyri nehody zavinili dospelí chodci. Hlavnou príčinou nehôd bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku.

Spomedzi okresov sa najviac nehôd stalo v okrese Trnava (47), nasledujú okresy Dunajská Streda a Piešťany (zhodne po 35). Podľa celoslovenských policajných štatistík poklesol v letných mesiacoch počet dopravných nehôd o 9 percent v porovnaní s vlaňajškom, počet usmrtených o 10 percent a počet nehôd zavinených konzumáciou alkoholu až o 20 percent.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články