Zamestnanci Falcku prejdú pod Life Star Emergency: Pracovné podmienky zostanú zachované | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Zamestnanci Falcku prejdú pod Life Star Emergency: Pracovné podmienky zostanú zachované

Zdroj: TASR - Michal Svítok, Štefan Puškáš, FB / Peter Pagáč
19.09.2019 20:35

BRATISLAVA - Zamestnanci spoločnosti Falck Záchranná zo 65 staníc zdravotnej záchrannej služby (ZZS) prejdú pod spoločnosť LSE - Life Star Emergency. Zachované im budú rovnaké pracovné podmienky, aké majú u súčasného zamestnávateľa. Dohoda sa zároveň týka aj prevzatia priestorov jednotlivých staníc, ambulancií a technického vybavenia. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.


Podľa jej slov sa teda v praxi sa nič nezmení a po skončení licencií budú k pacientom vyrážať rovnakí záchranári, lekári a vodiči, ale v inej uniforme. "Pre Falck Záchranná ide o dôležitú dohodu, pretože naším cieľom bolo zaistiť dobré pracovné podmienky pre našich kolegov, ktorí denne pomáhali ľuďom v núdzi," uviedla riaditeľka Falck Záchrannej Lone Holmová Pedersenová s dôvetkom, že aj naďalej budú poskytovať pomoc pacientom na vysokej profesionálnej úrovni.

Konateľ spoločnosti LSE Miroslav Micski tvrdí, že pre nich ide o dobrú správu. "Znamená, že poskytovanie služieb záchrannej zdravotnej starostlivosti bude pokračovať po prevzatí staníc bez problémov a pacienti dostanú pomoc, ktorú budú potrebovať a nič sa pre nich nemení," uzavrel.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články