Za volant štvorkolky si pri Detve sadol len 11-ročný chlapec! Po tvrdom náraze ho stroj privalil | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Za volant štvorkolky si pri Detve sadol len 11-ročný chlapec! Po tvrdom náraze ho stroj privalil

Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj
15.08.2019 14:00

SLATINSKÉ LAZY - V máji 2019 sa stala jazda na štvorkolke osudnou len 13-ročnej Natálke. Približne rok predtým zomrela pri podobnej nehode 39-ročná Lenka. Prípad, ku ktorému došlo neďaleko Detvy, našťastie nemal tragický koniec. Isté však je, že nad chlapcami, ktorí sa rozhodli jazdiť bez súhlasu rodičov, bdeli všetci svätí.


Ako informovala polícia, podľa doterajších zistení si mal za volant sadnúť bez dovolenia dospelých iba 11-ročný chlapec, ku ktorému si ako spolujazdec prisadol jeho iba o rok starší kamarát. "Ich spoločná jazda v okolí Slatinských Lazov sa skončila, keď narazili do stromu, po čom malo štvorkolku prevrátiť a tá privalila 11-ročného chlapca, ktorý utrpel vážne zranenia," uviedli zástupcovia zákona. Dieťa napokon vrtuľníkom previezli do banskobystrickej nemocnice.

Za volant štvorkolky si
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Prípadom sa momentálne zaoberá polícia. "Začali sme trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdravý v jednočinnom súbehu s prečinom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla," informovali.

Za volant štvorkolky si
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Zbytočná smrť Natálky

Chlapci mali šťastie. Len 13-ročnej Natálke sa jazda na štvorkolke stala osudnou. K tragickej nehode došlo v obci Belá-Dulice. Dievča stroj nešoférovalo, za volantom sedel 18-ročný Dávid. Spolu s nimi sa viezli aj ďalší dvaja chlapci vo veku 14 a 16 rokov.

Natálka mala celý život pred sebou.
Natálke sa stala osudnou
Zdroj: Facebook/N.H.

Ukázalo sa, že mladík nevlastní vodičský preukaz a pred jazdou sa posilnil alkoholom. Dievčatko bolo na mieste mŕtve. Skonalo po náraze do stromu. 

Prečítajte si aj: Zo zbytočnej smrti Natálky (†13) na štvorkolke mrazí: Prekliata dedina? Zubatá tam úradovala aj vlani

V rovnakej obci sa podobné nešťastie odohralo aj v júli 2018. Lenka sa v osudnú noc vozila so svojím synom Adriánom. Na nerovnom teréne sa však štvorkolka prevrátila a ženu privalila.

Za volant štvorkolky si
Zdroj: Polícia, FB/L.H.

Chlapec utrpel viacnásobné zlomeniny, jeho mamičke však nedokázali pomôcť ani privolaní záchranári.


Galéria

Natálka mala celý život

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články