Novácki policajti ostali skoro onemení: Esbéeskár šoféroval do práce, bol úplne na mol | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Novácki policajti ostali skoro onemení: Esbéeskár šoféroval do práce, bol úplne na mol

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/KR PZ v Trenčíne
12.08.2019 14:06

NOVÁKY - Novácki policajti namerali vodičovi Peugeotu 206 v Novákoch 3,35 promile. Päťdesiatštyriročný muž z okresu Prievidza čelí obvineniu z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom v pondelok Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.


Policajti zastavili vodiča na ceste I/64 v meste. "Pri cestnej kontrole ho podrobili dychovej skúške s výsledkom 1,55 mg/l, čo predstavuje 3,23 promile. Opakovaná dychová skúška po 20 minútach ukázala ešte vyššiu hodnotu, a to 3,35 promile," uviedla Antalová. 

Zarážajúce podľa nej je, že vodič v takomto stave išiel do práce, v blízkej firme totiž pracuje ako príslušník SBS. "Okrem toho, že príde o vodičský preukaz, príde aj o zbrojný preukaz, ktorého je držiteľom," doplnila. 

Novácki policajti ostali skoro
Zdroj: TASR/KR PZ v Trenčíne

Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a následne ho po potrebnom lekárskom vyšetrení umiestnili do policajnej cely. "Za uvedený trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až na jeden rok. O jeho treste rozhodoval Okresný súd v Prievidzi," dodala Antalová. 


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články