Horskí záchranári opäť v akcii: Pomáhali trom zahraničným turistom | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Horskí záchranári opäť v akcii: Pomáhali trom zahraničným turistom

Zdroj: Getty Images
11.08.2019 21:00

ZUBEREC- Poranenie tváre následkom pádu utrpel v nedeľu podvečer pri Ťatliakovej chate v Západných Tatrách poľský turista. Mužovi pomáhali horskí záchranári, ktorých počas zásahu zastavili ďalší zahraniční turisti s poraneniami po páde na korčuliach.


"Turista zišiel na chatu, odkiaľ ho záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) po ošetrení transportovali terénnym vozidlom k domu HZS na Zverovke, odkiaľ pokračoval samostatne," informovala HZS na svojej internetovej stránke. 

Počas transportu turistu z chaty zastavili záchranárske vozidlo ďalší dvaja ľudia, ktorí utrpeli úraz. "Štyridsaťšesťročný Poliak spolu s 32-ročnou Ukrajinkou sa rozhodli po asfaltovej ceste v doline zísť na korčuliach. Tento zámer skončil pádom, pričom Poliak utrpel mnohopočetné odreniny tela a Ukrajinka si spôsobila poranenie hornej končatiny a kostrče," priblížili horskí záchranári. 

Po transportovaní do domu HZS na Zverovke a ošetrení zranení pokračovali turisti na vlastnú žiadosť samostatne s odporúčaním návštevy nemocničného zariadenia. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články