°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

Dráma na diaľnici D2: FOTO Streľba pri policajnej náhaňačke, šialenec unikal z Česka

Zátarasy a streľba na diaľnici D2.
Zátarasy a streľba na diaľnici D2.
Zdroj: FB/Polícia - Bratislavský kraj
25.07.2019 14:15

BRATISLAVA – Akčná naháňačka na diaľnici D2 v smere do hlavného mesta sa nezaobišla bez streľby. Keďže páchateľ na škodovke nemal nijaké zábrany, muži zákona mu strelili do oblasti ľavého predného i pravého zadného kolesa.


Naši muži zákona včera (24.7.) v čase krátko pred 20:30 h prijali oznámenie od ich českých kolegov o cezhraničnom prenasledovaní motorového vozidla Škoda Fabia, ktorého vodič bol podozrivý zo spáchania lúpežného prepadnutia v Česku. Páchateľ mal byť ozbrojený nožom.

Vodič na opakované výzvy príslušníkov českej polície na zastavenie nereagoval a usiloval sa uniknúť. „Počas unikania vodič svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ približuje zásah bratislavská polícia.

Zátarasy a streľba na
Zdroj: FB/Polícia - Bratislavský kraj

Po vyhodnotení situácie sa policajti diaľničného oddelenia PZ Malacky rozhodli na zastavenie vozidla a zadržanie páchateľa na diaľnici D2 na zjazde Malacky v smere do Bratislavy zablokovať premávku pomocou odstavenia štyroch kamiónov a prehradenia jazdných pruhov a postupného prepúšťania vozidiel.

Zátarasy a streľba na
Zdroj: FB/Polícia - Bratislavský kraj

Polícia musela aj strieľať

Napriek tomu sa vodič snažil uniknúť cez medzeru medzi odstavenými nákladnými vozidlami. „Z uvedeného dôvodu policajti použili dva varovné výstrely do vzduchu zo služobnej zbrane,“ uviedli zástupcovia zákona. Keďže ani varovné výstrely šoféra neodradili v jazde pokračovať, policajti v súlade s ustanoveniami zákona o Policajnom zbore vystrelili jedenkrát do oblasti ľavého predného kolesa a jedenkrát do oblasti pravého zadného kolesa.

Zátarasy a streľba na
Zdroj: FB/Polícia - Bratislavský kraj

Po výstreloch vodič ihneď s vozidlom zostal stáť, avšak na výzvy policajtov, aby vystúpil z vozidla, nereagoval. Preto boli voči nemu aj v súčinnosti s príslušníkmi českej polície použité donucovacie prostriedky, a to hmaty, chvaty sebaobrany a putá.

Zátarasy a streľba na
Zdroj: FB/Polícia - Bratislavský kraj

Policajná akcia sa skončila úspešne

Po vytiahnutí z vozidla policajti 44-ročného muža obmedzili na osobnej slobode pre podozrenie zo spáchania trestného činu lúpeže podľa Trestného zákonníka Českej republiky. Taktiež zistili, že má podliatinu v oblasti chrbta. Z tohto dôvodu privolali sanitku, ktorou bol následne prevezený do nemocnice na kontrolné vyšetrenie.

Po prepustení z nemocnice bol zadržaný muž umiestnený do cely policajného zaistenia. Bližšie okolnosti tohto prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.


Galéria

Zátarasy a streľba na Zátarasy a streľba na Zátarasy a streľba na Zátarasy a streľba na Zátarasy a streľba na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články