AKTUÁLNE Kauza smrteľného dobodania v centre Bratislavy: Definitívny rozsudok, Nishit má dôvod na úsmev | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

AKTUÁLNE Kauza smrteľného dobodania v centre Bratislavy: Definitívny rozsudok, Nishit má dôvod na úsmev

Nishit má dôvod na úsmev: Oslobodili ho spod obžaloby.
Nishit má dôvod na úsmev: Oslobodili ho spod obžaloby.
Zdroj: Topky:Ján Zemiar, archív
11.07.2019 14:20

BRATISLAVA - Od krvavého incidentu, ktorý sa odohral na Hviezdoslavovom námestí v hlavnom meste, ubehol viac než rok a pol. Aj napriek tomu, že slovenský občan indického pôvodu Nishit T. si ešte v októbri 2018 vypočul oslobodzujúci rozsudok, musel sa znova postaviť pred súd. Vo štvrtok kauza pokračovala odvolacím konaním na Krajskom súde v Bratislave. Po vynesení rozsudku má dôvod na úsmev.


Ešte v októbri 2018 predseda senátu Okresného súdu Bratislava I skonštatoval, že konanie obžalovaného naplnilo podmienky a atribúty nutnej obrany. Nishita prepustili z väzby, no prokurátor podal odvolanie.

Definitívny rozsudok

Slovenského občana indického pôvodu Nishita Timothyho napokon tento štvrtok trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave definitívne oslobodil spod obžaloby z vraždy. KS na svojom verejnom zasadnutí tak potvrdil minuloročný rozsudok Okresného súdu Bratislava I.

Nishitova podpora: Na súd dorazil v sprievode manželky.
Nishita Timothyho právoplatne oslobodili
Zdroj: Topky: Ján Zemiar

"OS BA I správne rozhodol a vyhodnotil dôkazy. Prvostupňový súd vyložil, ktoré skutočnosti vzal za dokázané v prospech obžalovaného. Aj odvolací súd KS konštatuje, že skutok nebol trestným činom a konanie obžalovaného bolo v nutnej obrane. Súd nižšieho stupňa správne vyhodnotil, že došlo k verbálnemu aj fyzickému konfliktu medzi poškodenými a obžalovaným," uviedol okrem iného predseda trojčlenného senátu KS v odôvodnení rozsudku.

Ako dôkaz poslúžili kamerové záznamy.
Kľúčovými dôkazmi boli kamerové
Zdroj: Reprofoto/Facebook-Justice For Timothy

Ako ďalej dodal, obžalovaný bol verbálne napadnutý a zdvíhal obe ruky nad hlavu. Priebeh incidentu bol zaznamenaný na viacerých kamerách. Rovnako bolo dokázané, že obe strany boli pod vplyvom alkoholu.

"V plnom rozsahu sa pridržiavam svojho odvolania a navrhujem KS, aby rozsudok prvostupňového súdu zrušil a vrátil mu na nové prejednanie a rozhodnutie," povedal pred vynesením verdiktu vo svojom záverečnom návrhu prokurátor KP v Bratislave.

Vyhasol život Branislava: Nishit pri potýčke vytiahol nôž.
Potýčka v centre Bratislavy
Zdroj: TASR - Pavol Zachar, Polícia SR, futbalnet.sk

"Navrhujem odvolanie prokurátora ako nedôvodné zamietnuť," povedal obhajca obžalovaného. "Stále som veľmi smutný z tej udalosti, ktorá sa stala, no súhlasím s rozsudkom OS BA I," povedal na záver verejného zasadnutia Timothy. Odvolacieho konania sa vo štvrtok zúčastnil Timothy a aj príbuzní obete. Odvolací súd sa zaoberal rozsudkom nižšieho súdu a odvolaním prokurátora KP.

Nishita Timothyho právoplatne oslobodili
Zdroj: Topky: Ján Zemiar

Priebeh incidentu

Krvavý incident sa odohral v októbri 2017 v centre Bratislavy. Obžalovaný sa dostal do konfliktu s dvoma mužmi. Pôvodne sa hovorilo, že všetko mala zapríčiniť hádka o taxík. Neskôr Nishit pred súdom argumentoval, že išlo o sebaobranu pred rasistickým útokom. 

Nishit podľa súdu nevraždil: VIDEO Rázna reakcia manželky po vynesení rozsudku

Situácia sa vyhrotila natoľko, že použil nôž. Zranenia, ktoré spôsobil Bratislavčanovi Branislavovi, boli fatálne. Bol na mieste mŕtvy, pomôcť mu už nedokázali ani privolaní záchranári. Zranenia utrpel aj Volodymyr, ktorý skončil v nemocnici. Nishita zadržala polícia o niekoľko desiatok minút neskôr.  Aj v minulosti mal byť Timothy údajne verbálne napádaný pre svoj pôvod. Útoky však na polícii nikdy neohlásil.


Galéria

Nishit má dôvod na Nishitova podpora: Na súd Ako dôkaz poslúžili kamerové Potýčka v centre Bratislavy Nishita Timothyho právoplatne oslobodili Nishita Timothyho právoplatne oslobodili

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články