Séria listov o Vadalovi: Polícia má podozrenie z trestného činu, prípad je na stole inšpekcie | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Séria listov o Vadalovi: Polícia má podozrenie z trestného činu, prípad je na stole inšpekcie

Antonino Vadala
Antonino Vadala
Zdroj: TASR – František Iván
11.06.2019 23:00

BRATISLAVA – V súvislosti s pôsobením Antonina Vadalu na Slovensku polícia eviduje podozrenie z trestného činu. Prípad posunula Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. V reakcii na medializované informácie to potvrdila Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.


"Odbor kontroly Prezídia Policajného zboru ukončil kontrolu so záverom, že okrem administratívnych pochybení mohlo dôjsť aj k spáchaniu trestného činu," povedala v utorok hovorkyňa prezídia Denisa Baloghová. Vzhľadom na to bol prípad následne posunutý na Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, ktorý sa k podrobnostiam, vzhľadom na utajenie nevyjadruje.

Šokujúce zistenie talianskej novinárky: Vadala mal svojich colníkov priamo vo firme v Michalovciach

Séria listov

Podľa informácií denníka Sme, ktorý sa odvolával na taliansku verejnoprávnu televíziu, mala policajná pridelenkyňa v Ríme Dáša Macková talianskej antimafiánskej organizácii DIA napísať sériu listov, v ktorých okrem iného informovala organizáciu o tom, že Antonino Vadala mal v rámci obchodovania s mäsom do Turecka, cez Balkán, aj pašovať drogy. Finančná správa denníku potvrdila, že pobočka colného úradu naozaj sídlila v priestoroch Vadalovej firmy.

Séria listov o Vadalovi:
Zdroj: RTA Italiana

Situáciu chce na pôde parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť riešiť aj člen výboru Ľubomír Galko aj za prítomnosti ministerky vnútra Denisy Sakovej. "To, že je Vadala zavretý v Taliansku a čelí tam spravodlivosti, neznamená, že by sa policajti nemali pozrieť na možné pochybenia alebo až trestné činy svojich vlastných kolegov," povedal Galko.


Galéria

Antonino Vadala

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články