Polícia zrejme roky vedela o Vadalovi a talianskej mafii na východe Slovenska | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Polícia zrejme roky vedela o Vadalovi a talianskej mafii na východe Slovenska

Antonino Vadala
Antonino Vadala
Zdroj: foto: Miro Vacula
04.06.2019 21:36

BRATISLAVA - Rozsiahla kontrola starých spisov a komunikácie s Talianmi našla pochybenia a dokonca aj možný trestný čin, televízii Markíza to potvrdilo policajné prezídium. Kontrolu nariadil ešte v apríli policajný prezident, potom, čo na rozpory upozornila talianska verejnoprávna televízia.


Informácie o tom, že slovenská polícia údajne už v roku 2013 vedela, že Antonino Vadala mal založiť na východe bunku kalabríjskej mafie, priniesla v apríli talianska investigatívna novinárka. Potvrdzovať to má aj správa Europolu, z ktorej reportérka citovala. Vadalu zatkli až vlani, v Taliansku čelí obvineniu z pašovania kokaínu, na Slovensku ho zas stíhajú pre podvody z agrodotáciami, informovala Markíza v reportáži, ktorú zverejnil aj jej spravodajský portál TVNOVINY.SK.

Ako ďalej informovala Markíza, za mrežami skončil Vadala až potom, čo o ňom vo svojom poslednom článku písal Ján Kuciak. Naša polícia ale odmietala, že by o prepojení Vadalu na mafiu mala v minulosti informácie. Nový policajný šéf však pre tieto nezrovnalosti nariadil rozsiahlu kontrolu spisov a komunikácie s talianskymi zložkami. „Odbor kontroly prezídia Policajného zboru ukončil kontrolu so záverom, že okrem administratívnych pochybení mohlo dôjsť aj k spáchaniu trestného činu," uviedol pre Markízu hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

O aký trestný čin ide a či z toho vyplýva, že polícia skutočne už pred šiestimi rokmi vedela, že Vadala tu založil bunku mafie, známe nie je. Polícia totiž k tomuto prípadu zatiaľ nemôže poskytovať ďalšie informácie. Jasné tak nie je ani to, kto pochybil. Výsledky kontroly však už má na stole inšpekčná služba, ktorá v tejto veci zrejme začne trestné stíhanie. To, že Taliani na východe Slovenska neboli pre naše orgány žiadnou neznámou, mala potvrdiť SIS. Tajná služba mala údajne Vadalu v hľadáčiku dlho a písala o ňom aj vo svojich správach, pripomína Markíza.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články