Súd vyhlásil konkurz na majetok, ktorý zostal po Bašternákovi: Byt v Bonaparte | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Súd vyhlásil konkurz na majetok, ktorý zostal po Bašternákovi: Byt v Bonaparte

Ladislav Bašternák
Ladislav Bašternák
Zdroj: TASR/Martin Baumann
20.05.2019 14:00

BRATISLAVA - Okresný súd vyhlásil konkurz na majetok právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka. "Súd vyzýva veriteľov dlžníka, aby v lehote 45 dní odo dňa vyhlásenia konkurzu prihlásili svoje pohľadávky," píše sa v rozhodnutí zverejnenom v Obchodnom vestníku, na ktoré upozornil denník Sme.


Veritelia majú 45 dní na to, aby prihlásili svoje pohľadávky. Konkurzná správkyňa Lenka Ivanová bude zisťovať, aký má podnikateľ majetok. Môže žiadať, aby sa skoršie prevody nehnuteľností a firiem vrátili späť do majetkovej podstaty.

Súd vyhlásil konkurz na
Zdroj: Topky/Maarty

"V prípade ustanovenej správkyne konkurznej podstaty v tejto veci ide o návrh správkyne konkurznej podstaty, ktorý bol doručený súdu zo strany Okresného úradu Bratislava II," uviedol v pondelok hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Podľa slov hovorcu OS BA I mimo toho, čo je zverejnené v Obchodnom vestníku, nemá ďalej ku konkurzu čo dodať.

Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykať si ho má v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Bašternákovi zároveň prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Podnikateľ sa sám prihlásil v bratislavskom Justičnom paláci, aby nastúpil na výkon trestu odňatia slobody, ktorý aktuálne vykonáva vo väzení v Dubnici nad Váhom. 

Ladislav Bašternák na súde
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar

Bašternák za posledné dva mesiace prepísal  viaceré nehnuteľnosti na manželku. Ide o apartmánový dom na Donovaloch, dom na Slavíne, byty a nebytové priestory v komplexe Bonaparte, nehnuteľnosti vo Five Star Residence a na Tupého ulici v Bratislave. Polícia nedávno podnikateľa obvinila v inej kauze neodvedenia dane a poistného. Voči obvineniu podal jeho právny zástupca Peter Filip sťažnosť na príslušný útvar Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).Ostal mu len byt, v ktorom býva expremiér.

O sťažnosti útvar NAKA ešte nerozhodol a nemá zákonnú lehotu, dokedy tak má urobiť. TASR to potvrdil obhajca Filip. "Dňa 3. mája podal obvinený Ladislav B. prostredníctvom svojho obhajcu sťažnosť voči obvineniu za zločin skrátenia dane a poistného, vzneseného 11. apríla tohto roku, o ktorej doposiaľ nebolo rozhodnuté," odpovedal minulý týždeň hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.


Galéria

Ladislav Bašternák Ladislav Bašternák na súde

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články