Taxikári by sa mali nad sebou hlboko zamyslieť: Hrozné výsledky, treba okamžite konať | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Taxikári by sa mali nad sebou hlboko zamyslieť: Hrozné výsledky, treba okamžite konať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.05.2019 12:15

PARTIZÁNSKE - Uložením pokút, ale i odobratím vodičských preukazov sa skončila v Partizánskom vopred neohlásená dopravno-bezpečnostná akcia zameraná na vodičov taxislužieb. V uplynulom období ju vykonali príslušníci mestskej a štátnej polície. Informoval o tom náčelník Mestskej polície Partizánske Jozef Piterka.


"Niektorí vodiči taxislužby jazdia po meste rýchlo, nesprávajú sa ohľaduplne voči ostatným účastníkom cestnej premávky. Preto bolo nutné vykonať túto kontrolu a myslím, že kontroly budeme opakovať," uviedol Piterka. 

Počas štvorhodinovej dopravno-bezpečnostnej akcie skontrolovali policajti 36 vozidiel taxislužieb pôsobiacich na území Partizánskeho. "Najčastejšími opakovanými nedostatkami u vodičov taxislužby boli nepredloženie požadovaných dokladov ako dokumentu o absolvovaní zdravotnej prehliadky, karty vodiča taxislužby a fotodokumentácie koncesie na prevádzkovanie taxislužby," priblížil náčelník MsP. 

Polícia počas kontroly uložila vodičom 14 blokových pokút, dvom taxikárom odobrali vodičský preukaz. Pre nezodpovedajúci technický stav vozidla odobrali policajti jednému autu evidenčné číslo, jednému taxikárovi namerali i alkohol v dychu. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články