Štvrtok, 23. september 2021. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Kuriózna nehoda pred Handlovou, Juraja prezradila zrážka: FOTO Vo vrecku našli drogy

Zrážka dvoch áut pred Handlovou
Zrážka dvoch áut pred Handlovou
Zdroj: Facebook/Polícia SR
18.05.2019 17:00

HANDLOVÁ - Pred Handlovou sa ešte začiatkom marca stala kuriózna nehoda. Zrážka dvoch áut si vyžiadala tri ľahšie zranené osoby. Jedného z vodičov ošetrovala privolaná záchranka. Juraj však nečakal, aká bude mať nehoda dohru. Záchranári našli v mužovom vrecku drogy. Jurajovi teraz hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.


Prievidzskí policajti vyšetrovali nehodu, pri ktorej boli zranené tri osoby. Vozidlo Toyota Corola riadil Peter a viezol 35-ročného Juraja. Pred Handlovou sa čelne zrazili s vozidlom Hyundai. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil vodič a taktiež aj spolujazdec z Toyoty Juraj. Vodič vozidla Hyundai utrpel ľahšie zranenia.

Kuriózna nehoda pred Handlovou,
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Jurajovi našli vo vrecku drogy, hrozí mu až desať rokov

K nehode boli privolaní aj záchranári. „Zranených rýchla zdravotná pomoc odviezla do bojnickej nemocnice. Vo vrecku zraneného Juraja bola nájdená inzulínová striekačka, ďalej plastová striekačka s obsahom kryštalickej látky, vrecúško s náušnicami zo žltého kovu, neznáma hnedú látka v malých hrudkách a papierová skladačka s obsahom neznámej látky,“ informovala polícia na Facebooku. 

Kuriózna nehoda pred Handlovou,
Zdroj: Facebook/Polícia SR

O tomto náleze sanitár ihneď vyrozumel lekára, ktorý kontaktoval políciu. Policajti veci v zmysle zákona zaistili a zaslali na expertízne skúmanie. „Z vypracovaného znaleckého posudku z KEÚ vyplynulo, že v zatavenej striekačke sa nachádzal metamfetamín, množstvo ktorého zodpovedá 10-až 40 obvykle jednorázovým dávkam drogy, vo vrecúšku s náušnicami zo žltého kovu sa nachádzal tetrahydrokanabinol (THC) zodpovedajúci 2-7 bežným dávkam drogy, spôsobilým po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa. V papierovej skladačke zaistenej z vrecka nohavíc sa taktiež nachádzal metamfetamín zodpovedajúci 4-17 bežným dávkam drogy,“ objasnili policajti. 

Kuriózna nehoda pred Handlovou,
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze obvinil zo zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi“ 35-ročného Juraja z Prievidze. „Obvinenému Jurajovi za uvedený zločin hrozí ak ho súd uzná vinným trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodali policajti.


Galéria

Zrážka dvoch áut pred

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články