°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

Obhajca podnikateľa Ladislava Bašternáka podáva sťažnosť voči najnovšiemu obvineniu

Ladislav Bašternák na súde
Ladislav Bašternák na súde
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar
29.04.2019 09:55

BRATISLAVA – Právoplatne odsúdenému podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi, ktorého najnovšie obvinili v inej veci z trestného činu krátenia dane a poistného, už bolo toto obvinenie doručené, a to vo štvrtok do väzenia v Dubnici nad Váhom.


Na druhý deň následne podnikateľ splnomocnil svojho doterajšieho obhajcu Petra Filipa, aby ho zastupoval aj v tomto prípade. "Počas dnešného dňa podám voči obvineniu sťažnosť na príslušný útvar Národnej kriminálnej agentúry," uviedol v pondelok  advokát Filip.

Najnovšie obvinenie voči podnikateľovi bolo vznesené 11. apríla a polícia o ňom následne informovala na svojej sociálnej sieti. Podnikateľ mal v mene spoločnosti podať na Daňovom úrade Bratislava daňové priznanie k DPH za zdaňovacie obdobie február 2013. Podľa polície však zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod spočívajúci v prevode nehnuteľností, bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence, pri ktorom skrátil DPH vo výške 200.000 eur.

Ladislav Bašternák
Ladislav Bašternák na súde
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar

Ladislava Bašternáka 14. marca právoplatne odsúdil Krajský súd v Bratislave v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykať by si ho mal v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Podnikateľovi zároveň prepadá majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Podnikateľ sa sám prihlásil v bratislavskom Justičnom paláci, aby nastúpil na výkon trestu odňatia slobody. Odtiaľ ho premiestnili do spomínaného väzenia v Dubnici nad Váhom.

Prepis nehnuteľností

Ladislav Bašternák podľa medializovaných informácií prepísal za posledné dva mesiace viaceré nehnuteľnosti na manželku. Ide o apartmánový dom na Donovaloch, dom na Slavíne, byty a nebytové priestory v komplexe Bonaparte, nehnuteľnosti vo Five Star Residence a na Tupého ulici v Bratislave. Prevody majetku podnikateľa predtým, ako prepadol štátu, však možno podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála napadnúť. "Pozreli sme sa už na to, aké sú možnosti, musí byť vymenovaný správca a už je to v rukách správcu," doplnil dávnejšie Gál.

Gábor Gál
Obhajca podnikateľa Ladislava Bašternáka
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

V prípade prepadnutia majetku Okresný úrad Bratislava už medzičasom ustanovil správcu konkurznej podstaty. Konkrétne vo veci konkurzného konania bolo Okresnému súdu Bratislava I 9. apríla doručené oznámenie OÚ Bratislava o ustanovení správcu konkurznej podstaty. Informoval o tom hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.


Galéria

Ladislav Bašternák na súde Ladislav Bašternák Gábor Gál

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články