°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

Vyše sto hasičov bojovalo s lesnými požiarmi na Kysuciach: FOTO Prácu im sťažoval vetrisko

Hasiči likvidovali požiar na Kysuciach.
Hasiči likvidovali požiar na Kysuciach.
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová
05.04.2019 19:00

KYSUCE – Lesy v okresoch Kysucké Nové Mesto a Čadca pustošil ničivý živel. Štyri požiare v nich vypukli vo štvrtok napoludnie. Desiatky hasičov s nimi bojovali až do neskorej noci. Prácu im sťažoval silný vietor, ktorý neustále menil smer. Najhoršia situácia bola v Prečíne, kde horel lesný porast a hrabanka s rozlohou približne 2500 m2.


Požiare, ktoré vo štvrtok popoludní vznikli pri spaľovaní po ťažbe dreva v okresoch Kysucké Nové Mesto a Čadca, likvidovalo 105 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Prácu im však komplikoval silný vietor.

Hasiči likvidovali požiar na
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

„Požiare vypukli postupne a likvidovalo ich 28 profesionálnych hasičov z okresov Bytča, Žilina, Čadca, Kysucké Nové Mesto a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Spolu so 77 dobrovoľnými hasičmi z okresov Čadca, Kysucké Nové Mesto a Martin a 40 kusmi techniky,“ povedal riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak. Požiarnici bojovali s plameňmi až do neskorých nočných hodín.

Hasiči likvidovali požiar na
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V Prečíne horel lesný porast s rozlohou približne 2500 m2

V katastri Prečína v okrese Považská Bystrica horeli lesný porast a hrabanka s rozlohou približne 2500 štvorcových metrov. Pri udalosti podľa hovorcu hasičov v Trenčianskom kraji Mariána Petríka postupne zasahovali piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice s tromi zásahovými vozidlami a dobrovoľní hasiči z Pružiny a Prečína.

Hasiči likvidovali požiar na
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Požiar lesného porastu a hrabanky sa nachádzal v ťažko prístupnom teréne. „Profesionálni hasiči v spolupráci s členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) použili na lokalizáciu požiaru jednoduché hasiace pomôcky a genfovaky. Voda na hasenie požiaru bola na požiarisko dopravovaná kyvadlovým spôsobom prostredníctvom tzv. štvorkolky,“ opísal Petrík s tým, že po lokalizácii požiaru hasiči zlikvidovali lokálne ohniská vnútri požiariska a krátko pred 13.30 hodinou požiar zlikvidovali a požiarisko odovzdali zástupcom štátnych lesov a členom DHZO.

Hasiči likvidovali požiar na
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová


Galéria

Hasiči likvidovali požiar na Hasiči likvidovali požiar na Hasiči likvidovali požiar na Hasiči likvidovali požiar na Hasiči likvidovali požiar na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články