Martin (38) šoféroval pod parou: FOTO Vytriezvel až v cele, polícia varuje pred najhorším | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Martin (38) šoféroval pod parou: FOTO Vytriezvel až v cele, polícia varuje pred najhorším

Vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súvislosti s dopravnou nehodou.
Vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súvislosti s dopravnou nehodou.
Zdroj: polícia
21.02.2019 20:00

MARTIN – Keďže si poriadne opitý Stredoslovák sadol za volant, dalo sa predpokladať, že zaviní škodovú udalosť, nedajbože tragickú nehodu. Jeho striebornú škodovku našli policajti nabúranú na okraji vozovky v sobotu neskoro večer.


Polícia síce neustále apeluje na vodičov, aby za nijakých okolností neviedli vozidlo pod vplyvom alkoholu či návykových látok, no 38-ročný Martin zo Žilinského kraja ich neposlúchol. V meste Martin totiž pod vplyvom alkoholu spôsobil nehodovú udalosť, v dôsledku ktorej vznikla škoda za viac ako 500 eur.

Vodič čelí obvineniu z
Zdroj: polícia

„Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že obvinený muž v sobotu 16. februára v čase okolo 22.30 viedol osobné motorové vozidlo Škoda Fabia po miestnej komunikácii v Martine. Následne s vozidlom narazil do pravého okraja vozovky,“ priblížil okolnosti incidentu hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Žiline Radko Moravčík s tým, že k zraneniu osôb nedošlo.     

Vodič čelí obvineniu z
Zdroj: polícia

Obvinený muž bol podrobený dychovej skúške na alkohol. Tá sa skončila s pozitívnym výsledkom 1,58 mg/l (3,29 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. „Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu, na mieste mu zadržali vodičský preukaz a predviedli ho na policajný útvar,“ doložil Moravčík.

Vodič čelí obvineniu z
Zdroj: polícia

Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant jednoducho nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nie je správne riešenie.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky.


Galéria

Vodič čelí obvineniu z Vodič čelí obvineniu z Vodič čelí obvineniu z Vodič čelí obvineniu z

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články