Rodina navštívila dovolenkový raj: Dievča (†9) zjedlo zmrzlinu, takú ranu nik nečakal! | Topky.sk

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Rodina navštívila dovolenkový raj: Dievča (†9) zjedlo zmrzlinu, takú ranu nik nečakal!

Dovolenka
Dovolenka
Zdroj: Getty Images
21.02.2019 19:00

COSTA DEL SOL – Rodina z Veľkej Británie si užívala slnečné dni v Španielsku. Navštívili aj obchodné centrum, kde si deväťročné dievčatko pochutilo na zmrzline. Krátko nato sa idylická atmosféra zmenila na boj o život. Dieťa totiž dostalo silnú alergickú reakciu.


Rodina bola ubytovaná v hotelovom rezorte Club La Costa World v meste Costa del Sol na juhu Španielska. Školopovinné dievča, ktoré bolo alergické na mlieko a orechy, zrejme dostalo anafylaktický šok, čo je alergická reakcia organizmu, po tom, ako zjedlo tamojšiu zmrzlinu.

Dovolenka
Zdroj: Getty Images

Dieťa skončilo v nemocnici v neďalekej Marbelle. „Bola sem privezená v sobotu večer s podozrením, že utrpela anafylaktický šok. Pomohli sme jej a následne sme ju poslali do nemocnice v Malaze. Dostala sa do nej okolo polnoci,“ spresnil pre miestny denník hovorca prvej menovanej nemocnice. Bohužiaľ, školáčka v kritickom stave zomrela v pondelok popoludní.


Čítajte aj: Beštiálny útok tínedžerky na matku: FOTO Zaútočila na jej tehotenské brucho, šokujúca dohra


K tragickému incidentu sa vyjadrila aj spoločnosť CLC World Resorts & Hotels, pod ktorú spomínaný hotelový rezort spadá. „Zmrzlinu zjedla v neďalekom obchodnom centre a jej organizmus na ňu zle zareagoval. Napriek tomu, že lekári, záchranári a zamestnanci CLC vyvinuli veľkú snahu, dievča nakoniec zomrelo,“ okomentovala smutnú udalosť spoločnosť.  

Posmrtná pitva bola vykonaná deň po úmrtí. Výsledky z nej však dosiaľ nie sú známe. Nateraz je teda otázne, či sa dievčatku naozaj stala osudnou studená maškrta.      


Galéria

Dovolenka Dovolenka Dovolenka

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články