Kuriózny prepad v Česku: Tínedžerke sa vyhrážal nožom, mobilu sa aj tak nevzdala. Lupič mal šokujúci zámer | Topky.sk

Streda, 17. júl 2019. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Kuriózny prepad v Česku: Tínedžerke sa vyhrážal nožom, mobilu sa aj tak nevzdala. Lupič mal šokujúci zámer

Tínedžerku prepadol maskovaný muž, mobil mu však nedala.
Tínedžerku prepadol maskovaný muž, mobil mu však nedala.
Zdroj: Pixabay, Policie ČR
11.02.2019 17:00

DOBRANOV - Prípad s nečakaným koncom sa odohral v susednej Českej republike. Dievčina (17) sa v nedeľu dopoludnia vybrala z Dobranova na floorbalový zápas do mesta Česká Lípa. Že sa o niekoľko minút stane obeťou lupiča, jej nenapadlo ani v zlom sne. Jeho zámer však napokon prekvapil aj políciu.


Tínedžerka plánovala cestovať autobusom. Navôkol bolo ľudoprázdno, po ceste sa pri zastávke minula len s jedným mužom. Nevenovala mu pozornosť. No bola to chyba. "V tej dobe za sebou začula praskanie snehu, otočila sa a uvidela pred sebou v tvári maskovaného muža s veľkým kuchynským nožom v ruke. Nôž jej lupič priložil k telu a požadoval od nej jej mobilný telefón," priblížila hovorkyňa českolipianskej polície Ivana Baláková. 

Mladík nožom ohrozoval dievčinu,
Zdroj: Policie ČR

Dievčina mala viac šťastia ako rozumu. Napriek tomu, že zlodejovi mobil nedala aj po niekoľkých výzvach, vyrušil ho prichádzajúci autobus a vzal nohy na plecia. Celá udalosť sa napokon zaobišla bez zranení. "Dievča potom nastúpilo do autobusu a zo svojho mobilného telefónu s plačom v hlase informovala otca o tom, čo sa jej práve stalo," objasnila Baláková.

Scenár v hlave

Policajti prehľadali miesto činu, za pomoci služobného psa pokračovali v pátraní aj v okolí Dobranova. Prípad nebrali na ľahkú váhu. Neskôr sa vyšetrovania ujali skúsení kriminalisti a mravčia práca priniesla svoje ovocie. Muža z Dobranova zadržali v Českolipsku. Má 22 rokov, v regióne žije len prechodne a krátku dobu. K činu sa dokonca priznal. Napokon sa ukázalo, že o mobilný telefón mu vôbec nešlo.

Prepad banky u našich susedov: Z pražskej pobočky si lupiči odniesli niekoľko tisíc korún

Svoje konanie zdôvodnil tým, že v hlave má rozpracovaný filmový scenár o maskovanom drsňákovi, no k jeho dokončeniu mu chýbala skúsenosť s ozbrojeným prepadom. "Kriminalisti vyhodnotili jeho motiváciu k činu ako veľmi nebezpečnú, a preto potom, čo ho obvinili zo zločinu lúpeže, požiadali o jeho odborné psychiatrické vyšetrenie," dodala policajná hovorkyňa s tým, že lekári rozhodli o jeho okamžitej hospitalizácii v psychiatrickom zariadení.


Galéria

Tínedžerku prepadol maskovaný muž, Mladík nožom ohrozoval dievčinu, Ilustračné foto.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články