Pojednávanie s nacionalistom a zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce bude až v marci | Topky.sk

Štvrtok, 22. august 2019. Meniny má Tichomír, zajtra Filip.

Pojednávanie s nacionalistom a zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce bude až v marci

Marián Magát
Marián Magát
Zdroj: SITA
15.01.2019 13:45

BRATISLAVA - Na stredu avizované pojednávanie s nacionalistickým aktivistom Mariánom Magátom bude nakoniec až v marci.


"Spis bol do včerajšieho dňa a Najvyššom súde SR z dôvodu kompetenčného sporu," uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. Marián Magát čelí obžalobe pre trestný čin hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Obžaloba pre tento skutok bola pôvodne podávaná na Okresný súd v Čadci, ten však prípad postúpil na Špecializovaný trestný súd.

Obžaloba pre hanobenie bola na Mariána Magáta podaná pre prejav na pražskom Staromestskom námestí ešte z roku 2015. Na zhromaždení hovoril o plánovanej imigrácii ako o genocíde páchanej na českom a slovenskom národe, tiež o tom, že nenávidí sionistov a že multikultúra spôsobí zánik všetkých národov.

Marián Magát je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V roku 2017 ho obžalovali aj pre zločin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd. V ďalšom prípade bol v minulom roku za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdený na tri roky podmienečne v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články