VIDEO Opitý kamionista sa rútil po Bratislave v protismere: Súd rozhodol o jeho treste | Topky.sk

Streda, 21. august 2019. Meniny má Jana, zajtra Tichomír.

VIDEO Opitý kamionista sa rútil po Bratislave v protismere: Súd rozhodol o jeho treste

Opitý vodič kamiónu šoféroval v protismere na diaľnici D1.
Opitý vodič kamiónu šoféroval v protismere na diaľnici D1.
Zdroj: KR PZ Bratislava
12.10.2018 19:35

BRATISLAVA - Hlavné mesto zaskočil prípad ako vystrihnutý zo známeho nemeckého televízneho seriálu. V stredu večer sa totiž po diaľnici rútil kamión v protismere. Ihneď zasiahla polícia. Ukázalo sa, že Alexander (55) sa pred zbesilou a najmä nebezpečnou jazdou poriadne posilnil. Nafúkal totiž až 1,9 promile alkoholu.


Hovorca krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak pre noviny.sk potvrdil, že muž z Bardejova ide na rok do väzenia. Nepodmienečne.

Portál televízie JOJ uvádza, že východniara umiestnia v nápravnom ústave na výkon trestu s najnižším stupňom stráženia. Okrem roku v chládku Alexander dostal zákaz šoférovať akékoľvek motorové vozidlo na dobu päť rokov.

Opitý vodič kamiónu šoféroval
Zdroj: KR PZ Bratislava

Žalobu na šoféra podala dnes Okresná prokuratúra Bratislava II. Okresný súd rozhodol v superrýchlom konaní. Sudca aj napriek tomu, že mal 38 hodín na preštudovanie spisu, rozhodol ihneď. Šofér si trest vyslúžil preto, že vážne ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a mohol spôsobiť vážnu dopravnú nehodu. Našťastie sa však nikomu nič nestalo.

Na auto v protismere upozornili políciu občania. Policajti kamión predbehli a zablokovali mu cestu. Napokon sa ukázalo, že šofér z Bardejova si sadol za volant poriadne opitý.

Viac sa o prípade dočítate TU.


Galéria

Opitý vodič kamiónu šoféroval Opitý vodič kamiónu šoféroval

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články