°C

Utorok, 11. august 2020. Meniny má Zuzana, zajtra Darina.

Ďalšia nehoda na železničnom priecestí: Vodič auta nepochopiteľne vošiel na koľajnice

Vlak sa zrazil s autom. Vodič auta aj napriek svetelnej signalizácii vošiel na koľajnice.
Vlak sa zrazil s autom. Vodič auta aj napriek svetelnej signalizácii vošiel na koľajnice.
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava
24.09.2018 15:15

SENICA - Dopravná polícia v Senici dokumentovala v nedeľu (23.9.) nehodu, ktorá sa stala v skorých ranných hodinách v katastri obce Borský Svätý Jur na železničnom priecestí. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Martina Kredatusová.


Vodič z Borského Svätého Jura viedol osobné motorové vozidlo po poľnej ceste smerom od Kútov, pričom napriek funkčnej svetelnej signalizácie vošiel na železničné priecestie. "V tom čase miestom prechádzala vlaková súprava, ktorá sa skladala z dvoch rušňov. Rušňovodič zrážke s autom už nedokázal zabrániť a narazil do ľavej zadnej časti osobného auta," uviedla Kredatusová.

Vlak sa zrazil s
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

V dôsledku nárazu bol 51-ročný vodič vyhodený mimo auta a utrpel ľahké zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Tu mu bola aj odobratá krv na vylúčenie resp. potvrdenie požitia alkoholu, prípadne iných návykových látok. Vo vlaku sa iné osoby okrem rušňovodiča nenachádzali. Presné príčiny dopravnej nehody polícia vyšetruje. 

"Polícia pripomína, že vodič nesmie vchádzať na železničné priecestie, ak sa dáva výstraha dvoma červenými striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia. Nehody s vlakom často končia tragicky, tento vodič mal šťastie," doplnila hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Vlak sa zrazil s
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava


Galéria

Vlak sa zrazil s Vlak sa zrazil s Vlak sa zrazil s

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články