Rušno na železnici v uplynulom týždni: Smrteľná zrážka človeka s vlakom, pokus o samovraždu | Topky.sk

Pondelok, 23. september 2019. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Rušno na železnici v uplynulom týždni: Smrteľná zrážka človeka s vlakom, pokus o samovraždu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.10.2018 09:15

BRATISLAVA - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v uplynulom týždni jednu smrteľnú zrážku vlaku s civilnou osobou. Stalo sa tak v úseku Šenkvice - Pezinok, kde rýchlik zrazil ženu na priechodnom priereze koľaje. Dopravná nehoda si vyžiadala meškanie 12 osobných vlakov. Informoval o tom Dávid Bozsaky z odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR.


Železnice v uplynulých dňoch nezaznamenali žiadnu zrážku vlaku s autom. V úseku Turzovka - Staškov však musel osobný vlak zastaviť pred vozidlom, ktoré stálo na nezabezpečenom priecestí. Až po jeho odtlačení mohol vlak pokračovať v jazde. Podobná situácia sa stala aj v úseku Kúty - Kúty štátna hranica, kde na priecestí uviazol kamión. "Následný vlak bol vyrozumený o situácii, v čase jeho prechodu však bolo priecestie už voľné a zjazdné," poznamenal Bozsaky.

ŽSR zároveň zaevidovali pokus o samovraždu, ktorý bol nahlásený v úseku Slivník - Kalša. Osobu sa policajnej hliadke podarilo zadržať. Na železničnej stanici Prievidza - nákladná stanica prešiel osobný vlak okolo osoby ležiacej v blízkosti koľaje, ktorej sa následne ujali zdravotníci.

ŽSR zaznamenali počas minulého týždňa i vyčíňanie vandalov. Skupina cestujúcich poškodila výplň na dverách vozňa v rýchliku na ŽST Banská Bystrica. V ŽST Krompachy a Chým ukradli celkovo 24 vodivých prepojení. Na zastávke Horná Streda kládli zasa deti kamene na koľajnice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články