Trestné stíhanie na Vadalu prerušili: Jeho prípadu sa ujmú zahraničné orgány | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Trestné stíhanie na Vadalu prerušili: Jeho prípadu sa ujmú zahraničné orgány

Antonino Vadala
Antonino Vadala
Zdroj: TASR – František Iván
12.09.2018 14:30

BRATISLAVA - Senát Špecializovaného trestného súdu ešte koncom júla rozhodol o prerušení trestného stíhania obvineného Antonina Vadalu z dôvodu podania návrhu na odovzdanie trestného stíhania do cudziny.


"Špecializovaný trestný súd vo veci vykonal všetky potrebné úkony a zároveň doručil Ministerstvu spravodlivosti SR všetky potrebné podklady," uviedla dnes hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. O komplikáciách vo veci stíhania Antonina V. ako prvý informoval denník SME.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v máji na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku obžalobu na Antonina V. pre pokus zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a pokus zločinu subvenčného podvodu. Obžaloba sa týkala pokusu vylákať v roku 2009 od Pôdohospodárskej platobnej agentúry eurodotácie v celkovej výške takmer 120-tisíc eur prostredníctvom spoločnosti BIO-FINIŠ, s. r. o., ktorej bol obvinený konateľom, klamlivo deklarujúc záväzky súvisiace s podmienkami poskytnutia podpory pre poľnohospodárov.

Antonino Vadala
Zdroj: TASR – František Iván

Antonino V. sa momentálne nachádza v Taliansku, kam ho Slovensko vydalo. Súd v Benátkach na neho 9. marca vydal európsky zatýkací rozkaz. Antonino V. je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami.

Antonino Vadala
Zdroj: TASR – František Iván

Podľa obvinenia sa Antonino V. od decembra 2013 do decembra 2015 spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky. Antonino V., ktorého spomínal v textoch aj zavraždený novinár Ján Kuciak, podnikal na východnom Slovensku.


Galéria

Antonino Vadala Antonino Vadala Antonino Vadala

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články