FOTO Večerné nešťastie pri Čadci: Zrážku traktora s vlakom neprežila 74-ročná žena | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

FOTO Večerné nešťastie pri Čadci: Zrážku traktora s vlakom neprežila 74-ročná žena

Zdroj: KR PZ v Žiline
21.07.2018 13:55

SVRČINOVEC – Pri zrážke traktora s vlakom v obci Svrčinovec, okres Čadca, prišla o život 74-ročná žena. Ako informoval hovorca žilinskej polície Radko Moravčík, v piatok pred 21:00 viedol 52-ročný vodič z okresu Čadca po lesnej ceste v katastri obce Svrčinovec traktor s vlečkou.


"Následne z doposiaľ presne nezistených príčin vošiel z poľnej cesty na chránené železničné priecestie, kde došlo k zrážke s osobným vlakom. Pri tejto udalosti utrpela 74- ročná spolujazdkyňa z traktora z okresu Čadca zranenia, ktorým na mieste podľahla. Vodič traktora sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,17 mg/l (2,44 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. U rušňovodiča alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol," uviedol Moravčík.

V súvislosti s tragickou udalosťou vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. V súčasnej dobe vykonávajú všetky potrebné procesné úkony za účelom objasnenia skutku.

FOTO Večerné nešťastie pri
Zdroj: KR PZ v Žiline

FOTO Večerné nešťastie pri
Zdroj: KR PZ v Žiline

FOTO Večerné nešťastie pri
Zdroj: KR PZ v Žiline

FOTO Večerné nešťastie pri
Zdroj: KR PZ v Žiline


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články