Sobota, 27. november 2021. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

PRÁVE TERAZ Polícia zatkla hľadaného Brtvu z kauzy tunelovania BMG: Skončil v Leopoldove

Dávid Brtva
Dávid Brtva
Zdroj: TASR – Štefan Puškáš
10.07.2018 09:30

TRNAVA - Spred budovy Okresného súdu v Trnave odviedla polícia Dávida Brtvu. Ten je odsúdený spolu s Patrikom Pachingerom, ktorého polícia zatkla ešte minulý týždeň.


Polícia ráno zadržala Dávida Brtvu, ktorý figuruje v kauze nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia. Brtvu zadržali v parku pred Okresným súdom v Trnave.

Súd mal dnes rozhodovať o jeho podmienečnom prepustení, sudca však nesúhlasil s pojednávaním bez jeho prítomnosti, preto pojednávanie odročil na koniec augusta. Informuje o tom portál noviny.sk. Brtva je odsúdený spolu s Patrikom Pachingerom. Pachingera zadržala polícia ešte minulý týždeň.

Brtva je už v Leopoldove

Brtva je už v súčasnosti v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. Kedy bude môcť požiadať o podmienečné prepustenie z väzenia, nie je ešte isté. Strávil totižto niekoľko rokov vo väzbe a tá sa mu zarátava do výkonu trestu. O prípadnom podmienečnom prepustení bude rozhodovať príslušný súd, a to práve Okresný súd v Trnave. TASR o tom informovali justičné zdroje.

Ďalší spoluobžalovaný v tejto kauze Patrik Pachinger si už od začiatku minulého týždňa rovnako odpykáva zvyšok trestu. Polícia ho zatkla v Justičnom paláci, kde na Okresnom súde (OS) žiadal o odvolacie konanie - rovnako o podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody. V minulosti okrem kauzy nebankoviek čelil na iných bratislavských súdoch konaniam za neplatenie výživného a za iný podvod. Za kauzu nebankoviek ho súdil, ako prvostupňový súd, Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Napokon Najvyšší súd ho odsúdil na sedem rokov za mrežami.

 

 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články