Megaproces s ďalším mafiánskym gangom sa začal vo veľkom štýle: Smrť a priznanie vraždy! | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Megaproces s ďalším mafiánskym gangom sa začal vo veľkom štýle: Smrť a priznanie vraždy!

Na snímke Zsolt N. (vpravo) a František Z. (vľavo)
Na snímke Zsolt N. (vpravo) a František Z. (vľavo)
Zdroj: TASR - Dušan Hein
15.05.2018 17:59

BANSKÁ BYSTRICA - Pred Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v Banskej Bystrici začal v utorok proces so zločineckým gangom sátorovcov z Dunajskej Stredy. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ich viní z viacerých závažných skutkov, medzi nimi deviatich vrážd či už členov samotnej zločineckej skupiny, ktorí sa nejako spreneverili, konkurenčnej alebo tzv. bielych koní, na ktoré čerpali nadmerný odpočet dane z pridanej hodnoty.


Čelia tiež obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. ŠTS kauzu Zsolt Nagy a spol. otvoril v banskobystrickom Ústave na výkon väzby. Z pôvodne 14 obžalovaných sa pred súd postavilo 11 ľudí, každý so svojím obhajcom. Šiesti z nich sú stíhaní väzobne, vrátane Zsolta Nagy, prezývaného Csonti. Ten hneď na začiatku vyhlásil, že je vinný. Informáciu priniesol portál tvkrimi.sk.

V Banskej Bystrici sa
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Ako predseda senátu informoval, jedna obžalovaná žena pred procesom zomrela, no nemajú zatiaľ úmrtný list, ktorý by to potvrdzoval, preto ju vylúčili na samostatné konanie. Ide o družku Csontiho, Juditu Csörgőovú, bývalú predsedníčku poslaneckého klubu Most-Híd v Gabčíkove. Tá čelila obvineniu zo založenia zločinckej skupiny.

Rovnako ŠTS urobil aj v prípade ďalšieho obžalovaného, bývalého vysokopostaveného funkcionára Policajného zboru (PZ) Borisa Drevenáka, ktorý mal údajne sátorovcom poskytovať informácie. Ten sa nedostavil pre zdravotné problémy. Podľa jeho obhajcu mu v pondelok (14.5.) telefonoval, že potrebuje ošetrenie. Pre podozrenie, že mu praskol žalúdočný vred, má týchto dňoch podstúpiť lekárske vyšetrenia. Doložil o tom správu.

V Banskej Bystrici sa
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Prokurátor okrem iného v obžalobe konštatoval, že sátorovci pôsobili minimálne od roku 1999 do roku 2010 najmä v Dunajskej Strede, ako i v okresoch Galanta a Komárno či na iných miestach Slovenska a Maďarska.Medzi najbrutálnejšie popravy gangu, ktorému šéfoval nebohý Ľudovít Sátor, mala patriť vražda Andreja Reisza. Zastrelili ho v roku 2006 a následne jeho telo údajne rozporciovali, niektoré kusy pomleli a hodili do rieky.

Obhajca Zsolta Nagyho sa so svojím klientom v tomto štádiu k obžalobe nevyjadrili ani pred súdom, ani pre médiá. Obhajcovia ďalších dvoch mužov ju označili za nezákonnú, namietali právnu kvalifikáciu skutkov a upozornili na nedostatok relevantných dôkazov. V prípade niektorých obvinení z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy sa totiž nenašli telá ani kostrové pozostatky, a teda nie je preukázané, že dotyční nežijú. Gang z dunajskostredského prostredia má na krku i zločin krivého obvinenia. Pokúšal sa zdiskreditovať niekdajšieho prezidenta PZ Jaroslava Spišiaka. Ten v procese vystupuje ako poškodený.

V Banskej Bystrici sa
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Zločinecká skupina Šátorovci.
Zdroj: TASR - Dušan Hein

V Banskej Bystrici sa
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Zločinecká skupina Šátorovci.
Zdroj: TASR - Dušan Hein

V Banskej Bystrici sa
Zdroj: TASR - Dušan Hein


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Dušan Hein

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články