FOTO Nešťastie pri Žiline: Motorkár Marek (†31) sa zrazil s vlakom, vydýchol v nemocnici | Topky.sk

Pondelok, 10. december 2018. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

FOTO Nešťastie pri Žiline: Motorkár Marek (†31) sa zrazil s vlakom, vydýchol v nemocnici

Motorkár neprežil zrážku s vlakom
Motorkár neprežil zrážku s vlakom
Zdroj: Foto: polícia
10.05.2018 08:44

ŽILINA - Tragická nehoda sa stala v stredu na železničnom priecestí v katastri Lietavskej Lúčky v okrese Žilina. Po zrážke s vlakom zahynul po prevoze do nemocnice 31-ročný motorkár Marek.


Ako uviedol hovorca žilinských policajtov Radko Moravčík, Doplnil, že motorkár zo žilinského okresu išiel po ceste tretej triedy v smere od obce Lietavská Svinná - Babkov. "Z doposiaľ presne nezistených príčin s motocyklom narazil do prechádzajúceho osobného vlaku, ktorý viedol 24-ročný rušňovodič v smere od Žiliny na Rajec. Pri dopravnej nehode utrpel motocyklista ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Alkohol u rušňovodiča vykonanou dychovou skúškou nezistili, u nebohého muža bude vykonaná pitva. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 4000 eur," uviedol krajský policajný hovorca.

FOTO Nešťastie pri Žiline:
Zdroj: Foto: polícia

V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia, ďalšie okolnosti a príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania, dodal Moravčík.

FOTO Nešťastie pri Žiline:
Zdroj: Foto: polícia

"Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách," zdôraznil krajský policajný hovorca.

FOTO Nešťastie pri Žiline:
Zdroj: Foto: polícia

FOTO Nešťastie pri Žiline:
Zdroj: Foto: polícia


Galéria

Motorkár neprežil zrážku s

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články