Z juhu východného Slovenska sa šíri nová droga: Fetujú aj deti, prvá obeť | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Z juhu východného Slovenska sa šíri nová droga: Fetujú aj deti, prvá obeť

Na juhu východného Slovenska sa šíri nová droga
Na juhu východného Slovenska sa šíri nová droga
Zdroj: Foto: Reprofoto Tv Markíza
20.02.2018 09:30

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC - Z juhu východného Slovenska prichádza šokujúca správa. Medzi mladými sa tam šíri nová droga, ktorá si už vyžiadala život 25-ročného muža. Ide o drogu s názvom herba a užívateľov smrtiacej látky pribúda.


Ľudí z najjužnejších častí našej krajiny zožiera nová droga. Herba je sušená a chemicky upravená rastlina. Ako informuje televízia Markíza, objavila sa v Kráľovskom Chlmci. Miestni tvrdia, že ľudí závislých od novej drogy nebezpečne pribúda.

Z juhu východného Slovenska
Zdroj: Foto: Reprofoto Tv Markíza

Skúsenosti s novou drogou majú aj maloleté deti. Užívatelia drogu vdychujú. Z vreciek a plastových fliaš si vyrábajú bongá a pomocou nich fetujú.  "Pôjdem, za jedno euro kúpim herbalovú trávu a normálne zahúlim aj ja. Potom sme na kľude, nie je žiaden problém," opísal užívateľ pre televíziu. Ďalší opísal, že sa na drogu poskladajú niekoľkí ľudia, všetci sa nafetujú a potom chodia ako zombíci. 

Muža našli na ihrisku, zomrel

Podľa miestnych fetujú aj šesť- či osemročné deti. "Keď vidíte svoje dieťa, že tam odpadne a je z toho zničené?" pýta sa jeden z rodičov. Nedávno našli na ihrisku bez známok života 25-ročného muža. Blízki hovoria, že bol závislý. Podľa polície si na život siahol sám.  

Z juhu východného Slovenska
Zdroj: Foto: Reprofoto Tv Markíza

Ako opisujú miestni, ľudia, ktorí užili vysokú dávku drogy, sa trasú. "Bolela ma hlava a nemohol som dýchať, bolelo ma srdce a chodil som ako zombie," povedal jeden z užívateľov. K nadrogovaným ľuďom často volajú záchranárov.  

Podľa polície sa k nám droga dostala od dílerov z Maďarska. Jej užívanie však nie je trestné, pretože látka nie je zaradená medzi omamné, psychotropné a rizikové látky. Trest ale hrozí dílerom za šírenie a podnecovanie k užívaniu. V prípade dokázania viny im hrozí až osem rokov za mrežami. Nová droga sa najviac vyskytuje na juhu východného Slovenska v Trebišove, Kráľovskom Chlmci a v Strede nad Bodrogom. 


Galéria

Na juhu východného Slovenska Anton (68) mal pri

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
FOTO: Reprofoto TV Markíza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články