Na západe sa premáva falošný policajt: Vodiči, pozor, pokuty pýta na Audi A6 | Topky.sk

Streda, 15. august 2018. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Na západe sa premáva falošný policajt: Vodiči, pozor, pokuty pýta na Audi A6

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Martin Baumann
12.02.2018 16:05

DUNAJSKÁ STREDA - Policajti v Dunajskej Strede v uplynulých týždňoch zaregistrovali na sociálnej sieti upozornenie jedného z používateľov o falošnom policajtovi, ktorý sa pohybuje na aute Audi A6, na ktorom sú skryte nainštalované červeno-modré majáky. Tento falošný policajt údajne zastavuje vodičov a preukazuje sa im ako policajt v civilnom odeve. Následne od nich vyžaduje peniaze na zaplatenie pokuty.


„Na políciu v Dunajskej Strede doteraz nikto takýto skutok nenahlásil, no polícia sa ním zákonným spôsobom zaoberá. Chceli by sme požiadať občanov, ktorí sa stretli s takýmto konaním, či už tento rok, alebo vlani, a zaplatili falošnému policajtovi 'pokutu', aby sa prihlásili prostredníctvom linky 158 alebo priamo na obvodnom oddelení v Dunajskej Strede. Svojím svedectvom tak môžu občania významne prispieť k dolapeniu tohto páchateľa a k zabráneniu páchania jeho ďalšej trestnej činnosti,“ informovala v pondelok krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Zároveň polícia upozorňuje občanov, že príslušníci Policajného zboru vo väčšine prípadov riešia dopravné priestupky s označenými služobnými vozidlami a v rovnošate. V niektorých prípadoch vykonávajú dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky policajti špeciálneho dopravného oddelenia tzv. PUMA v civilnom vozidle, avšak tí sú zásadne dvaja a sú oblečení v rovnošate. V prípade akýchkoľvek pochybností treba kontaktovať linku 158. 
 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Martin Baumann

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články