Prekvapivý zvrat v prípade 300-tisíc eur nájdených na benzínke: Exšéf železníc sa môže radovať | Topky.sk

Nedeľa, 24. jún 2018. Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

Prekvapivý zvrat v prípade 300-tisíc eur nájdených na benzínke: Exšéf železníc sa môže radovať

Štefan Hlinka
Štefan Hlinka, Zdroj: SITA, repro foto TV Markíza
06.11.2017 11:00

POPRAD - V polovici letných prázdnin šokoval Slovensko nezvyčajný nález na benzínke pri Štrbe. Zamestnanec zbadal pohodený batoh, z jeho obsahu sa mu zakrútila hlava. Bol plný peňazí. O batoh sa začala zaujímať polícia a prípad teraz dospel do nečakaného štádia.


Pracovník benzínky ostal poriadne zaskočený. V zabudnutom batohu bola peňaženka so 600 eurami, no okrem nej aj množstvo zväzkov bankoviek v hodnote 300-tisíc eur. O niekoľko minút sa na čerpacej stanici objavil 53-ročný Prešovčan, ktorý tvrdil, že mu ruksak s podozrivo veľkou hotovosťou patrí. 

Prekvapivý zvrat v prípade
Zdroj: SITA, repro foto TV Markíza

Polícia peniaze vrátila

Na veľké prekvapenie batoh s obrovskou sumou peňazí patril bývalému šéfovi železníc Štefanovi Hlinkovi. Polícia sa o vysokú sumu zaujímala a chcela zistiť pôvod peňazí. Hlinka tvrdil, že peniaze našiel v dome po mame. Prípad riešili kriminalisti z Popradu. Ako informuje televízia Markíza, polícia nateraz nedokázala, že peniaze pochádzajú z nelegálnej činnosti. Tučnú hotovosť tak museli majiteľovi vrátiť.  

Prekvapivý zvrat v prípade
Zdroj: SITA, repro foto TV Markíza


Prečítajte si aj:

Ohromujúci nález pri Štrbe: Obsah opusteného batoha pracovníkom benzínky vyrazil dych!


Polícia pracovala s verziou, že peniaze by mohli byť províziou za prevody, ktoré Hlinka podpísal ešte ako riaditeľ železníc. V tejto veci nebolo ale začaté trestné stíhanie. Podľa zákona môže polícia majetok držať najviac tri mesiace a táto lehota vypršala, preto peniaze vrátila. Hlinka je stále zamestnancom železníc, nie však v riadiacej funkcii. Kriminalisti prípad neuzavreli, stále na ňom pracujú. 


Galéria

Štefan Hlinka

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články