Polícia začala trestné stíhanie kvôli poplašnej správe o bombe v rýchliku | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Polícia začala trestné stíhanie kvôli poplašnej správe o bombe v rýchliku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Foto: Miroslav Vacula
03.11.2017 11:30

KOŠICE – Zastavenie vlaku a pyrotechnickú prehliadku rýchlika 604 Dargov v Kysaku si vo štvrtok (2.11.) ráno vyžiadala poplašná správa o údajnej bombe. Rýchlik na trati medzi Košicami a Bratislavou tak meškal 103 minút.


Anonym krátko ráno podľa polície zavolal na tiesňovú linku 112 z telefónneho čísla, ktoré bolo v čase hovoru lokalizované v katastri obce Kysak v okrese Košice okolie. Bombovú hrozbu oznámil so slovami "Do vlaku číslo šestka do Košice je bomba, bomba".

Podľa košickej krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej polícia následne vykonala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a pyrotechnickú prehliadku s negatívnym výsledkom. "Páchateľ tak svojím konaním rozšíril poplašnú správu, ktorá bola nepravdivá a vyvolala opatrenia vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy," uviedla. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. 

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková informovala, že rýchlik 604 na trase Košice – Bratislava mal následkom podozrenia na uloženie bomby meškanie 103 minút. "Týkalo sa to iba tohto vlaku, trvalo to do 10.08 h," povedala k opatreniam v stanici Kysak.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Miroslav Vacula

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články