Bratia Paškovci prvýkrát prehovorili o brutálnej bitke v Košiciach: FOTO Iba sme sa bránili | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Bratia Paškovci prvýkrát prehovorili o brutálnej bitke v Košiciach: FOTO Iba sme sa bránili

Zdroj: Miro Vacula
18.10.2017 16:09

KOŠICE – V stredu pokračovalo hlavné pojednávanie v kauze bratov Paškovcov – synovcov bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku. Branislav, Martin a Maroš Paškovci sú obvinení z prečinu výtržníctva . Dvaja obvinení, a to Maroš Paška a Branislav Paška sú obžalovaní aj z trestného činu ublíženia na zdraví. Na dnešnom pojednávaní sa premietal videozáznam z osudnej bitky a vypovedali aj dvaja súdni znalci. Súd pokračuje v novembri.


Traja bratia Paškovci sa zaplietli ešte v októbri 2015 do bitky pred Pizzériou na Hlavnej ulici v Košiciach. Zuzana (24) skončila v nemocnici, jej priateľ Ján (26), ich teta a ujo museli byť ošetrení. Videozáznam, ktorý bol už mnohokrát medializovaný, dnes premietli na verejnom zasadnutí a vyjadrili sa k nemu všetci traja bratia.

Bratia Paškovci prvýkrát prehovorili
Zdroj: Miro Vacula

Paškovci k videu

Tvrdia, že aj z videozáznamu je jasné, že sa bránili a neútočili. Ku kopancom na ležiacu Zuzanu na zemi sa nevyjadrili. Súdni medicínski znalci vysvetlili súdu, ako sa zranenia mohli stať. Najhoršie dopadla po bitke Zuzana, ktorá má aj 2 roky po bitke zdravotné problémy. Stále ju pobolieva hlava a krk.

Bratia Paškovci prvýkrát prehovorili
Zdroj: Miro Vacula

Opis osudnej bitky

Incident vznikol tak, že jeden z bratov – Branislav začal vulgárne útočiť na mladú Zuzanu. "Išli sme z diskotéky, lebo moja teta oslavovala narodeniny a stavili sme sa na pizzu. Vyšla som von z pizzerie a môj priateľ ešte platil. Vtedy ku mne prišli títo páni a začali do mňa skákať. Že akú mám sukňu, aký mám kabát a mali vyslovene vulgárne reči, že ako to mám rada. Dostala som z nich strach. Vtedy prišiel môj priateľ, na ktorého som zavolala, a jedného z nich o do mňa odstrčil. Ten však spolu s mojím priateľom spadol na zem. Vtedy prišli jeho dvaja bratia a začali do priateľa kopať hlava – nehlava. Vtedy prišiel môj ujo, ktorý chcel môjho priateľa odtiahnuť, ale zaútočili i naňho. Dokonca kopance schytal od nich aj vlastný brat. Ujo chcel odísť po štvornožky k Tescu, ale opäť ho obkľúčili a bili. Našťastie, prišla hliadka polície so zapnutými majákmi a tá nás zachránila," spomína na osudnú bitku Zuzana.

Bratia Paškovci prvýkrát prehovorili
Zdroj: Miro Vacula

"Podľa znaleckých posudkov utrpela poškodená Zuzana K. zranenie, ktoré si vyžiadalo liečenie s práceneschopnosťou do 8 týždňov, čo je už ťažkou ujmou na zdraví. V prípade uznania viny hrozí dvom obvineným trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov a ďalšiemu  obvinenému – Martinovi P. trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky," informoval hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko.

Bratia Paškovci prvýkrát prehovorili
Zdroj: Miro Vacula

Všetci traja bratia prišli po osudnej bitke o dobré pracovné miesta. Branislava Pašku odvolali z postu vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Technický riaditeľ Bytového podniku Martin Paška sa po rozhovore s primátorom Richardom Rašim vzdal funkcie a dopravný policajt Maroš Paška bol z radov polície taktiež prepustený. 

Bratia Paškovci prvýkrát prehovorili
Zdroj: Miro Vacula


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: mik
FOTO: Miroslav Vacula

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články