Dráma v obci Pohronská Polhora: Streľba z idúceho auta na dom rómskej rodiny | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Dráma v obci Pohronská Polhora: Streľba z idúceho auta na dom rómskej rodiny

V obci Pohronská Polhora sa strieľalo.
V obci Pohronská Polhora sa strieľalo., Zdroj: greb tvnoviny.sk
11.10.2017 21:59

POHRONSKÁ POLHORA – V obci Pohronská Polhora v okrese Brezno sa strieľalo. Na dom, v ktorom býva rómska rodina, vystrelili z idúceho auta niekoľko rán zo samopalu. S informáciou prišli portál cas.sk i televízia Markíza.


Mladíkov, ktorí sa v identifikovanom aute viezli, zadržala polícia, dvaja z nich sú už vo väzbe. "Sudkyňa pre prípravné konanie Okresného súdu Brezno rozhodla o vzatí do väzby obvinených Martina G. a Stanislava L. stíhaných z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a trestného činu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. Dôvodom väzby je dôvodná obava, že menovaní budú pokračovať v trestnej činnosti," cituje cas.sk hovorkyňu Krajského súdu v Banskej Bystrici Adriánu Vaškovú.

Motív streľby, pri ktorom jeden z projektilov vletel cez okno do izby, no našťastie nikoho nezranil, nie je známy. Polícia zatiaľ k prípadu bližšie informácie neposkytla, odvoláva sa na prebiehajúce vyšetrovanie. Podľa TV Markíza však u jedného zo zadržaných, v susednej obci Michalová, našli policajti náboje i zbraň.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: greb tvnoviny.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články