Tragická nehoda v bani Nováky: Pri uvoľňovaní zaseknutého materiálu zomrel muž (†40) | Topky.sk

Štvrtok, 23. máj 2019. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

Tragická nehoda v bani Nováky: Pri uvoľňovaní zaseknutého materiálu zomrel muž (†40)

Zdroj: TASR - Alexandra Moštková
08.06.2017 14:52

NOVÁKY - V bani v Novákoch dnes v skorých ranných hodinách utrpel smrteľný úraz 40-ročný muž. Dnes o tom informovala tlačová hovorkyňa Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP) Adriana Siváková.


"Dispečer HBP najskôr nahlásil pracovný úraz s ťažkou ujmou na zdraví. Do podzemia bane Nováky okamžite sfáral lekár pohotovostnej služby Hlavnej banskej záchrannej stanice, ktorý, žiaľ, konštatoval poranenia nezlučiteľné so životom," uviedla Siváková. 

Baník podľa nej vykonával práce na doprave materiálu pre pracoviská v bani a k jeho zraneniu došlo pri uvoľňovaní zaseknutého materiálu. "Išlo o dlhoročného, skúseného zamestnanca, ktorý v spoločnosti pracoval 22 rokov, v súčasnosti ako revírnik úseku banskej dopravy," doplnila.

Do podzemia, ako ďalej ozrejmila Siváková, sfárala komisia odborníkov štátnej banskej správy – Obvodného banského úradu v Prievidzi, ktorá vykonala obhliadku miesta pracovného úrazu a vyšetruje príčiny a okolnosti jeho vzniku. "Pociťujeme nesmiernu ľútosť nad tragickou udalosťou, ktorá nás zasiahla. V mene vedenia spoločnosti a všetkých zamestnancov vyslovujeme úprimnú sústrasť rodine a blízkym nášho zosnulého kolegu," dodala. 

Úmrtie zamestnanca HBP z okresu Prievidza vyšetruje i polícia, ktorá v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia, informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. "Muž sa snažil odstrániť poruchu zaseknutého uzáveru zásobníka na kamennom výpuste, keď ho tento uzáver zasiahol a spôsobil mu devastačné poranenia hlavy. Bola nariadená súdna pitva na zistenie presnej príčiny smrti. Tragédiu vyšetruje polícia v Novákoch," dodala.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Alexandra Moštková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články