Na Zemplíne sa falšovali peniaze: Polícia už obvinila dve osoby | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Na Zemplíne sa falšovali peniaze: Polícia už obvinila dve osoby

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
25.04.2017 14:11

MICHALOVCE - Polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov, zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody dve osoby z Michalovského okresu.


Ako dnes informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, obvinený 27-ročný muž, toho času v ústave na výkon väzby v inej trestnej veci, naviedol svoju 22-ročnú družku vo februári minulého roka, aby odcudzila svojej starej mame (70) peniaze a zamenila ich za falošné. 

Obvinená z bytu príbuznej odcudzila obálky s finančnou hotovosťou viac ako 5.300 eur, ktoré skopírovala na tlačiarni. Následne ich zamenili za pravé, uložili do obálok a žena ich odniesla späť do bytu svojej príbuznej.

"Poškodená 70-ročná dôchodkyňa neskôr predložila časť peňazí na pošte, kde jej pracovníčka oznámila, že bankovky sú falošné. Túto skutočnosť, že ide o falzifikáty, potvrdila aj Národná banka Slovenska, kde boli zaistené bankovky zaslané na skúmanie," vysvetlila hovorkyňa s tým, že obvinená žena je stíhaná na slobode. Za tieto skutky hrozí obom v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články