°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

Muži si poriadne zavarili: Prechovávať mali konope, polícia im na to prišla

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
10.10.2016 14:35

HRIŇOVÁ - Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici obvinil 37-ročného muža z Hriňovej a 27-ročného muža z Detvy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.


Ako informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, títo muži si od presnej nezistenej doby zadovážili, a v mieste svojho bydliska prechovávali rastlinný materiál rodu konope. "Dňa 6. októbra zvolenská kriminálna polícia vykonala domové prehliadky, pri ktorých podozrivé látky zaistila," uviedla. Podľa predbežných výsledkov expertízneho skúmania zaistené množstvo (takmer 2000 gramov) usušeného rastlinného materiálu zodpovedá 5419 až 13.140 obvykle jednorazovým dávkam.

Vzhľadom na množstvo zaisteného materiálu a na to, že jeden z páchateľov bol v minulosti právoplatne odsúdený za takúto trestnú činnosť, prípad prevzal krajský vyšetrovateľ. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvinených mužov umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Sudca okresného súdu vzal 37-ročného muža z Hriňovej do väzby a 27-ročný muž z Detvy je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny hrozí 37-ročnému mužovi trest odňatia slobody na desať až 15 rokov a 27-ročnému mužovi trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články