°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Nepoučiteľný podvodník mieri za mreže: Sľubované výnosy sa vôbec nekonali

Ilustračné foto
Ilustračné foto
11.08.2016 13:30

BANSKÁ BYSTRICA – Trest odňatia slobody na dva roky a desať mesiacov nepodmienečne za opakujúci sa podvod potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 39-ročného Michala Hirschnera z Kremnice. Podvodník troch ľudí sľubmi o výhodnom zúročení vkladov pripravil spolu o vyše 21 tisíc eur.


Podvodného konania sa Kremničan dopustil voči trom občanom pod zámienkou vysokého zúročenia vkladov do spoločnosti, v ktorej bol údajne tichým spoločníkom. Od 37-ročného Banskobystričana Petra takto vymámil v rokoch 2012 a 2013 spolu 19 960 eur, od 18-ročného Michala zo Svätého Antona 510 eur a od 19-ročného Andreja z Dudiniec 650 eur. Žiadne zhodnotenie vkladov sa však nekonalo, pretože Hirschner peniaze použil pre seba. 

Na Okresnom súde v Banskej Bystrici sa Hirschner k podvodom priznal a zaviazal sa podvedeným občanom peniaze vrátiť. Odvolal sa však voči nepodmienečnému trestu, ktorý považoval za neprimerane prísny. Odvolací senát Hirschnerovi nevyhovel a trest potvrdil. Predseda senátu okrem iného poukázal na bohatú kriminálnu minulosť Hirschnera, ktorý bol doteraz osemkrát súdne trestaný, prevažne za podvody. Aj na odvolacie konanie ho priviedli z väznice v Banskej Bystrici-Kráľovej, kde si odpykáva trest 34 mesiacov za pokračovací zločin podvodu. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články