Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Exstarosta má na krku vážnu žalobu: Veľký podvod pri čerpaní eurofondov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
03.02.2016 10:37

KOJŠOV – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka podal dnes na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na exstarostu obce Kojšov R. K. pre obzvlášť závažný zločin subvenčného podvodu a zločin poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev. Dnes o tom informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.


Obvinený ako starosta obce Kojšov na základe zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku s Ministerstvom hospodárstva SR, zastúpeným SARIO, v septembri 2008 a vo februári 2009 troma žiadosťami o platbu požiadal SARIO o preplatenie stavebných prác na stavbe Výrobné haly Píla – Kojšov.

"K žiadostiam predložil faktúry za vykonané práce podľa súpisu prác a dodávok, hoci tieto nezodpovedali realite, pretože stavebné práce a dodávky v skutočnosti neboli zrealizované v deklarovanom rozsahu, čo bolo potvrdené znaleckým skúmaním," uviedla Tökölyová.

Ministerstvu hospodárstva SR tak vyplatením neoprávnene uplatnených výdavkov spôsobil škodu.

"Ide o škodu v celkovej výške 486.802,72 eura, z ktorej pomerná časť poskytnutá z Európskeho fondu regionálneho rozvoja predstavuje 270.206,68 eura a pomerná časť poskytnutá zo štátneho rozpočtu SR dosiahla 216.596,04 eura," dodala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry.

Obvinenému v prípade odsúdenia hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články