°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

Služobný pes odhalil v aute vyše 26-tisíc cigariet!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
08.07.2013 17:28

BRATISLAVA/VYŠNÉ NEMECKÉ - Služobný pes colníkov odhalil v špeciálne upravenom aute vyše 26-tisíc cigariet. Nelegálny dovoz 26 640 kusov cigariet odhalili colníci ešte vo štvrtok 4. júla poobede na hraničnom priechode Vyšné Nemecké v okrese Sobrance.


Finančný únik na cle a daniach je v tomto prípade 3 621,32 eura, ako informovala hovorkyňa Colného úradu Michalovce Klára Baloghová.

Cigarety colníci objavili počas kontroly osobného auta s ukrajinskými evidenčnými číslami. Vodič - občan Ukrajiny - deklaroval, že dováža len jednu škatuľku cigariet v rámci povoleného limitu. Služobný pes však colníkom signalizoval, že tabak je vo viacerých miestach v aute. Následná podrobná kontrola odhalila nelegálny dovoz 26 640 kusov cigariet.

Išlo o čínske cigarety balené po 20 kusov. Nelegálne cigarety boli ukryté v konštrukčných dutinách a špeciálne upravených úkrytoch v predných a zadných, pravých aj ľavých dverách vozidla, v zadnom nárazníku, podbehoch na pravej aj ľavej strane, v palivovej nádrži a konštrukčných dutinách nad zadným kolesom vozidla.

Colníci prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vzniesol obvinenie zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru podľa trestného zákona. Ukrajinského občana vzali do väzby a na základe rozhodnutia súdu zo soboty 6. júla bol vyhostený zo Slovenskej republiky na štyri roky, dodala Baloghová.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články