Colníci našli v železnej rude 120 tisíc pašovaných cigariet | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Colníci našli v železnej rude 120 tisíc pašovaných cigariet

Ilustračné foto
Ilustračné foto
26.10.2011 18:14

ČIERNA NAD TISOU - Colníci michalovskej pobočky Colného úradu odhalili dnes pri rannej kontrole nákladnej vlakovej súpravy na železničnom hraničnom priechode Čierna nad Tisou (okres Trebišov) nelegálny dovoz tabakových výrobkov z Ukrajiny na Slovensko. V prepravovanom koncentráte železnej rudy sa nachádzalo 120 tisíc kusov cigariet ruskej výroby bez označenia kolkovými známkami.


"Colníci prípad odhalili bežnou kontrolnou činnosťou pri kontrole tovaru nákladnej vlakovej súpravy zloženej zo 70 vagónov, smerujúcej od ukrajinského odosielateľa pre českého príjemcu. Pri colnej kontrole boli použité sondážne tyče a privolaný služobný pes špeciálne cvičený na vyhľadávanie tabakových výrobkov," informovala vedúca organizačno-personálneho oddelenia Colného úradu v Michalovciach Klára Baloghová.

      
Ako dodala, cigarety v dĺžke tabakového povrazca 80 milimetrov, balené v spotrebiteľskom balení po 20 kusov, sa nachádzali v 6000 kartónoch. "Únik na cle a daniach v tomto prípade predstavuje 15.635 eur, z toho samotný únik na spotrebnej dani je vo výške 10.355 eur. Colníci cigarety na mieste zaistili a previezli na Colný úrad Michalovce," konkretizovala Baloghová.
      
Zároveň podotkla, že prípad vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu odovzdali michalovskí colníci Colnému kriminálnemu úradu ako orgánu činnému v trestnom konaní.
      
Dnešný nález colníkov je v poradí druhým za posledné dni. Pri kontrole vlakovej súpravy objavili v utorok 18. októbra na železničnom priechode Čierna nad Tisou v dutinách prepravovaného dreva viac ako 998 tisíc kusov nelegálne prevážaných cigariet.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Polícia

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články