°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

V Nemecku prepustili prvého pacienta, ktorý bol nakazený koronavírusom

Celé cvičenie prebehlo pod prísnymi hygienickými opatreniami
Celé cvičenie prebehlo pod prísnymi hygienickými opatreniami
Zdroj: SITA/Peter Rusko
13.02.2020 18:20

MNÍCHOV - Z nemocnice v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko prepustili vo štvrtok prvú zo 16 osôb, u ktorých sa v Nemecku potvrdila nákaza koronavírusom šíriacim sa z Číny. Pacient sa totiž medzičasom vyliečil a infikovaným viac nie je. Oznámila to agentúra DPA s odvolaním sa na bavorské ministerstvo zdravotníctva.


Pacient podľa ministerstva splnil všetky kritéria na to, aby ho mohli prepustiť — infikovaný už nie je a aktuálne sa teší dobrému zdraviu. Pacienta pred prepustením niekoľkokrát testovali, výskyt koronavírusu SARS-CoV-2 sa však uňho už nepreukázal.

V Bavorsku je naďalej koronavírusom nakazených 13 ľudí. Všetci majú väzby na firmu Webasto, ktorá je dodávateľom autodielov. Koronavírus do jej priestorov doniesla žena, ktorá tam prišla v januári na školenie z Číny, pričom v tom čase ešte nevedela, že je infikovaná. Prvé príznaky ochorenia sa u nej prejavili až počas spiatočného letu. V nasledovných dňoch sa nákaza prejavila aj u viacerých nemeckých zamestnancov firmy Webasto.

Ďalšie dve infikované osoby sú hospitalizované vo Fakultnej nemocnici vo Frankfurte nad Mohanom. Nákaza vírusom sa u nich potvrdila po prílete z čínskeho mesta Wu-chan, ktoré je považované za ohnisko epidémie. Zdravotný stav dvojice je dobrý, kedy ju prepustia, však zatiaľ nie je zrejmé, uviedol hovorca nemocnice.

Výskyt koronavírusu SARS-CoV-2 (predtým 2019-nCoV), ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, hlásili z čínskeho mesta Wu-chan, metropoly provincie Chu-pej, prvýkrát 31. decembra 2019. Mimo Číny bol odvtedy zaznamenaný v najmenej 25 krajinách. Vírusu dosiaľ v Číne podľahlo 1367 ľudí a nakazilo sa ním 59.804 osôb.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články