Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Rázna reakcia Baldwinovho advokáta na HROZBU VÄZENIA: Je to hrozný omyl... ZVÍŤAZÍME!

(Zdroj: Instagram HH, SITA/Jim Weber/Santa Fe New Mexican via AP)

LOS ANGELES - Obvinenie amerického herca Aleca Baldwina z neúmyselného zabitia kameramanky Halyny Hutchins pri nakrúcaní westernového filmu Rust je "strašný justičný omyl", uviedol vo štvrtok hercov advokát. TASR informuje podľa agentúry AFP

„Toto rozhodnutie skresľuje tragickú smrť Halyny Hutchins a predstavuje hrozný justičný omyl. Baldwin nemal žiadny dôvod domnievať sa, že v zbrani - alebo kdekoľvek na miestne nakrúcania filmu - je ostrá guľka," povedal hercov právny zástupca Luke Nikas. „Spoliehal sa na odborníkov, s ktorými spolupracoval, a tí ho ubezpečili, že v zbrani nie sú ostré náboje. Proti týmto obvineniam budeme bojovať a zvíťazíme," vyhlásil právnik.

Baldwin počas kamerových skúšok na nízkorozpočtový western v októbri 2021 revolverom značky Colt smrteľne zranil Hutchins a postrelil režiséra Joela Souzu. Z rovnakého trestného činu bude obvinená aj zbrojárka Hannah Gutierrez Reed, ktorá bola za zbraň zodpovedná, oznámila prokurátorka Mary Carmack-Altwies.

V prípade usvedčenia obom hrozí väzenie na 18 mesiacov a pokuta 5000 dolárov, ale v prípade rozšírenia trestu o strelnú zbraň by sa ich trest mohol zvýšiť na päť rokov.

„Po dôkladnom preskúmaní dôkazov a zákonov štátu Nové Mexiko som dospela k záveru, že existuje dostatok dôkazov na vznesenie obvinenia z trestného činu voči Alecovi Baldwinovi a ďalším členom filmového štábu filmu Rust. Nikto nie je nad zákonom a každý si zaslúži spravodlivosť," uviedla Carmack-Altwies. Baldwin (64) sa opakovane bráni, že štáb mu povedal, že zbraň nie je nabitá.

Viac o téme: Alec Baldwin
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu