Utorok28. november 2023, meniny má Henrieta, zajtra Vratko

Obrovská rana pre hudobný svet: Zomrel zakladateľ (†65) LEGENDÁRNEJ kapely... Bojoval so zákernou chorobou!

(Zdroj: Getty Images)

LONDÝN - Svetová hudobná scéna prežíva obrovský smútok. Vo veku 65 rokov zomrel gitarista a zakladateľ legendárnej britskej punk-rockovej hudobnej kapely The Clash, Keith Levene. Hudobník bojoval so zákernou chorobou!

O smrti hudobníka informoval jeho blízky priateľ a spisovateľ Adam Hammond. Keith Levene zomrel v piatok 11. novembra vo svojom dome. „S veľkým zármutkom oznamujem, že v piatok 11. novembra zomrel môj blízky priateľ a legendárny gitarista Public Image Limited Keith Levene,“ napísal Hammond na sociálnu sieť Twitter. 

„Niet pochýb o tom, že Keith bol jedným z najinovatívnejších, najodvážnejších a najvplyvnejších gitaristov všetkých čias,“ dodal Adam. Levene založil Clash v 70. rokoch spolu s Mickom Jonesom. Kapelu však neskôr opustil a pridal sa k Public Image Limited. V posledných rokoch hudobník bojoval s rakovinou pečene. 

Ako BBC informovalo, Levene práve dokončil knihu o Public Image Limited, ktorú písal spolu s Hammondom a práve pracoval na hudbe k nej. „Mal tak veľa plánov, bolo toľko vecí, na ktorých pracoval,“ dodal spomínaný kolega, pre ktorého bola smrť Keitha veľkým šokom. Česť jeho pamiatke!

Viac o téme: The ClashKeith Levene
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu