°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Plač aj vulgarizmy: Lídrovi Olympicu zomrel brat... Náhla smrť kvôli Covidu!

Petr Janda
Petr Janda
Zdroj: Instagram PJ
04.12.2020 11:00

PRAHA - Spevák Petr Janda smúti. Jeho o rok starší brat Jiří podľahol koronavírusu. Rocker sa nehanbí priznať, že ho zaliali slzy. Zároveň si však neodpustil ani drsný vulgarizmus na adresu tých, ktorí Covid-19 zľahčujú.


Ešte v lete spolu oslavovali. Petr Janda dovŕšil 78 rokov a na párty na jeho záhrade nechýbal ani o rok starší brat Jiří. 

Plač aj vulgarizmy: Lídrovi
Zdroj: Prrofimedia

Potom sa však situácia s koronavírusom dramaticky zhoršila a nakazil sa aj spevákov brat, ktorý bol rizikový nielen z hľadiska veku. Pred 10 rokmi mu z nevysvetlených príčin prestali fungovať nohy a skončil na invalidnom vozíku. V roku 2012 zas prekonal mŕtvicu. Janda svojmu súrodencovi zabezpečil starostlivosť v domove len kilometer od svojho bydliska a neustále s ním bol v kontakte, každý piatok mali svoje chlapské posedenie. 

To sa však už nikdy nezopakuje. Jiří totiž chorobe podľahol. „Zomrel mi brat na covid a ja plačem. Keď som mu volal naposledy, nemohol ani hovoriť. Nechajte si už, ku*va, tie blbé kecy o chrípočke,” povedal Blesku hudobník s apelovaním na tých, ktorí koronavírus zľahčujú. 

Samotný spevák predtým netajil, že má z choroby obavy, a tak dodržiaval nariadenia, poctivo nosil rúško a takmer nikam nechodil. 

Plač aj vulgarizmy: Lídrovi
Zdroj: Facebook PJ


Galéria

Petr Janda Petr Janda s manželkou Petr Janda s bratom Petr Janda s dcérou

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články