Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Kniha o prezidentovi Trumpovi rozhádala rodinu: Súdi sa neter, aj jeho brat... Kvôli Donaldovmu otcovi!

Kniha o americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi rozhádala rodinu.
Kniha o americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi rozhádala rodinu.
Zdroj: SITA/AP Photo/Patrick Semansky
01.07.2020 21:00

NEW YORK - Sudca Najvyššieho súdu amerického štátu New York v utorok dočasne zablokoval vydanie knihy o americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ktorej autorkou je jeho neter Mary, píše spravodajská stanica CNN.


O zablokovanie vydania požiadal prezidentov mladší brat Robert, podľa ktorého publikácia porušuje dohodu o mlčanlivosti týkajúcu sa majetku prezidentovho otca Freda Trumpa.

Právnik Mary Trumpovej Ted Boutrous v reakcii uviedol, že rozhodnutie je porušením prvého dodatku americkej ústavy.

"Okamžite sa odvoláme," dodal. Robert Trump pôvodne o zablokovanie požiadal sudcu v newyorskom mestskom obvode Queens. Ten však minulý týždeň žiadosť zamietol.

Mary je dcérou Trumpovho staršieho brata Freda Trumpa Jr., ktorý zomrel v roku 1981. Jej kniha mala podľa vydavateľstva Simon & Schuster pôvodne vyjsť 28. júla.

Publikácia má názov "Too Much And Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Príliš veľa a nikdy nie dosť: Ako moja rodina stvorila najnebezpečnejšieho muža sveta).

Robert Trump označil knihu za pokus Mary urobiť z Trumpovej rodiny "senzáciu" a zobraziť ju v zlom svetle s cieľom finančne sa obohatiť, pričom uviedol, že ide o "výsmech a nespravodlivosť" voči pamiatke jeho rodičov.


Galéria

Americký prezident Donald Trump Kniha o americkom prezidentovi Donald Trump Donald Trump

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články