°C

Štvrtok, 21. január 2021. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Ďalšia kráľovská svadba na spadnutie: Známy je dátum aj miesto!

Princezná Beatrice so svojím snúbencom
Princezná Beatrice so svojím snúbencom
Zdroj: twitter.com/Catherine_thegreat_duchess
07.02.2020 17:57

LONDÝN - Veľká Británia je vo vytržení! Buckinghamský palác v piatok totiž konečne potvrdil termín svadby princeznej Beatrice (31) s jej snúbencom Edoardom Mapelli Mozzim. Po mnohých dohadoch a dlhom čakaní tak krajinu čaká ďalšia honosná veselica.


„Svadba jej kráľovskej výsosti princeznej Beatrice z Yorku a pána Edoarda Mapelli Mozziho sa uskutoční v piatok 29. mája 2020,” píše sa vo vyhlásení, ktoré sa dnes objavilo na oficiálnej stránke britskej kráľovskej rodiny royal.uk. Spolu s dátumom je známe aj miesto, kde sa ostro sledovaný obrad uskutoční.

„Jej výsosť kráľovná láskavo dala zvolenie, aby sa ceremoniál konal v kráľovskej kaplnke v paláci St. James’s,” uvádzajú oficiálne zdroje. Po obrade sa mladomanželia a ich hostia presunú do záhrad Buckinghamského paláca, kde kráľovná Alžbeta II. vystrojí recepciu. Tá už sa uskutoční bez prítomnosti verejnosti a zvedavcov.

Ruku princeznej Beatrice zdobí nádherný zásnubný prsteň.
Princezná Beatrice so svojím
Zdroj: twitter.com/Catherine_thegreat_duchess

Vnučka kráľovnej Alžbety II. a jej snúbenec, ktorý pôsobí ako developer, sa zasnúbili minulý rok v septembri v Taliansku. Oznámenie o dátume svadby však zdržalo niekoľko problémov. Najskôr im zvolenie musela dať samotná kráľovná. Neskôr sa im do cesty priplietol škandál ohľadom obvinenia princa Alberta zo sexuálneho zneužívania a o ďalšie zdržanie sa postaral odchod princa Harryho a Meghan Markle z Buckinghamského paláca.

Ohlásenie dátumu svadby princeznej Beatrice zdržali škandál princa Andrewa aj odchod Harryho a Meghan.
Meghan, Harry
Zdroj: SITA

Spomínaná kráľovská kaplnka slúži aj širokej verejnosti, no zároveň je miestom mnohých kráľovských svadieb a krstín. Svoje áno si tu v dávnej minulosti povedali napríklad aj kráľovná Victoria a princ Albert v roku 1840 a Kráľ George V. s kráľovnou Mary.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Princezná Beatrice so svojím Ruku princeznej Beatrice Ohlásenie dátumu svadby princeznej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/bee

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články