Harry a Meghan pokrstili syna Archieho: Kráľovná neprišla! | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Harry a Meghan pokrstili syna Archieho: Kráľovná neprišla!

Harry a Meghan pokrstii syna Archieho.
Harry a Meghan pokrstii syna Archieho.
Zdroj: SITA
07.07.2019 11:00

BERKSHIRE - Síce vojvoda Harry vyhlásil v súvislosti s krstinami syna Archieho informačné embargo, na verejnosť sa i tak dostalo zopár detailov. Urodzený pár sa dokonca s verejnosťou podelil o vybrané zábery z veľkého dňa. Za zmienku stojí, že kráľovná Alžbeta II. sa slávnostého aktu nezúčastnila. Prečo?


Vojvoda Harry a jeho manželka Meghan si už dva mesiace plnia tie najkrajšie povinnosti. Stali sa totiž rodičmi synčeka, ktorému dali meno Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Túto sobotu bol pokrstený v kaplnke Windsorského zámku. V roku 1984 tam prijal sviatosť krstu aj samotný Harry.  

Podľa medializovaných informácií sa slávnostného obradu zúčastnili najbližší príbuzní a zopár priateľov. Archie bol pokrstený arcibiskupom z Canterbury - Justinom Welbym. Chlapček mal na sebe tradičné rúcho, v ktorom boli v minulosti pokrstení aj princ George, Louise a princezná Charlotte. Meno krstných rodičov urodzený pár neprezradil. 

Pri pohľade na spoločnú fotografiu je zrejmé, že slávnostného obradu sa zúčastnili aj Meghanina mama Doria Ragland, Harryho brat William s manželkou Kate, Harryho otec - princ Charles s manželkou Camillou a dve staršie sestry zosnulej Diany - Sarah McCorquadale a Jane Fellowes.   

Kráľovná Alžbeta II. sa krstín nezúčastnila. Dôvdom boli pracovné povinnosti, ktoré mala dohodnuté ešte pred Archieho narodením. Z rovnakého dôvodu chýbala aj na krste princa Louisa.   

Harry a Meghan pokrstii
Zdroj: SITA

Harry a Meghan pokrstii
Zdroj: SITA


Galéria

Harry a Meghan pokrstii Harry a Meghan pokrstii Harry a Meghan pokrstii Harry a Meghan si Vojvodkyňa Meghan a jej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: SITA, instagram

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články